Дієта при годуванні груддю — у залежності від індивідуальних особливостей

загрузка...

Раціон годуючої жінки — це звичайний збалансований раціон , в якому багато фруктів, овочів, зернових, риби і молочних продуктів (якщо у вас немає на них алергії). Іноді можна побалувати себе солодощами, але дотримуйтесь міри. В принципі, можна їсти все, але нічим не зловживати.

Рідина

Щоб виробляти достатню кількість молоко, необхідно пити достатньо рідини — це очевидно. Однак зловживати рідинами не варто. Півтора літра води в день — загальна норма, яка застосовна і до годуючим матерям. Якщо вас все ж турбує, чи достатньо ви п’єте, зверніть увагу на колір своєї сечі. Якщо вона бліда — ви п’єте достатньо. Темно-жовта сеча з сильним запахом говорить про те, що вам слід пити більше. Майте на увазі, що нестачу рідини в організмі потрібно, перш за все, компенсувати водою, а не іншими напоями.

Додаткові калорії

Дієта при годуванні груддю не обов’язково повинна бути калорійніша, ніж ваша звичайна дієта (до вагітності). Втім, в строгому підрахунку калорій поки немає необхідності. Як правило, при грудному вигодовуванні у жінок хороший апетит, так що просто їжте, коли ви голодні і не намагайтеся стримувати бажання поїсти.

Дієта

Деякі продукти, які вживає годує мама, наприклад, капуста, цибуля і коров’яче молоко, можуть викликати у дитини коліки. Деякі мами, втім, вживають ці продукти без будь-яких наслідків для дитини. Якщо вам здається, що будь-яка їжа викликає у вашої дитини дискомфорт або болі, виключіть ці продукти зі своєї дієти і проконсультуйтеся з лікарем.

Вживання алкоголю в період годування груддю слід обмежити до одного-двох келихів вина або пива в тиждень. Найкраще, однак, як і під час вагітності, повністю відмовитися від алкоголю.

Алкоголь потрапляє в кровотік і в грудне молоко з різною швидкістю, залежно від ваги, кількості випитого, а також від того, їли ви щось перед тим, як випити, чи ні. Вміст алкоголю в крові зазвичай досягає піку через 30-45 хвилин після його вживання. Один келих вина або пива виводиться з організму за одну-дві години. Годувати дитину без шкоди для його здоров’я можна лише через три-чотири години після вживання алкоголю.

Вітамінні добавки

На додаток до здорового харчування годуючим мамам рекомендується приймати вітаміни. Особливо важливо отримувати в достатній кількості вітаміни D, А та С. Також може бути дуже корисний риб’ячий жир.

Трав’яні відвари також можуть бути корисні, але перед їх використанням слід отримати консультацію врача.Как повинна харчуватися годуюча мати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.