Дієта при гіпотиреозі — полегшує неприємні симптоми

загрузка...

Офіційна медицина не використовує дієту для лікування гіпотиреозу. Однак, користуючись деякими порадами, які нескладно дотримуватися, можна значно поліпшити свій стан.

Уникайте «антитиреоїдних» продуктів

В першу чергу слід скасувати, що взагалі, існування антитиреоїдних продуктів дуже суперечливо. До таких продуктів відносять сою — вона стимулює активність естрогенів, які, в свою чергу, інгібують секрецію гормонів щитовидної залози.

До антитиреоїдних продуктам також зараховують поліненасичені жири — корисні для більшості людей речовини. У той же час, вони здатні пригнічувати активність щитовидної залози. Поліненасичені жири блокують не тільки секрецію гормонів щитовидної залози, але і їх рух в кровотоці, а також використання гормонів в організмі. З цієї причини поліненасичені жири необхідно виключити з дієти при гіпотиреозі.

Вживайте в їжу насичені жири

При вживанні в помірній кількості насичені жири допомагають підтримувати нормальний рівень цукру в крові і регулюватися активність гормонів стресу (підвищений рівень гормонів стресу є однією з причин гіпотиреозу). По можливості отримуйте насичені жири з органічного м’яса.

Їжте фрукти

Фрукти є важливою складовою дієт при багатьох захворюваннях, і гіпотиреоз — не виняток. Міститься у фруктах калій допомагає підтримувати нормальний рівень цукру в крові, таким чином, знижуючи рівень гормону стресу.

Їжте бульйон з кісток

У бульйоні з кісток міститься багато поживних речовин, які можуть полегшити симптоми гіпотиреозу. Крім того, ці поживні речовини з бульйону засвоюються легше, ніж з деяких інших страв. Містяться в бульйонах з кісток амінокислоти мають протизапальну дію і благотворно впливають на здоров’я щитовидної залози.

Їжте морепродукти

Морепродукти містять йод, необхідний для нормальної роботи щитовидної залози, а також селен. Обидва ці речовини засвоюються з морепродуктів значно краще, ніж з харчових добавок.

Обмежте споживання рафінованих продуктів

Рафіновані продукти підвищуються рівень цукру і гормонів стресу; крім того, в них містяться токсини, які сповільнюються перетворення гормонів щитовидної залози в їх активну форму. Все це сприяє прогресуванню гіпотиреозу.

Не зловживайте водою

Не слід пити більше 1,5 літра в води в день. Для гіпотиреозу дуже характерний застій рідини в організмі і набряки, які можуть посилитися, якщо ви будете пити занадто багато рідин.

Пийте каву

Як не дивно, кава ефективно стимулює роботу щитовидної залози, допомагаючи усунути деякі симптоми гіпотиреозу. У ньому міститься багато магнію і вітамінів групи В, необхідних для нормальної роботи щитовидної залози. Зрозуміло, цим напоєм не слід зловживати, але дві-три чашки кави в день принесуть більше користі, ніж шкоди.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.