Дієта при алергії — якщо організм дуже чутливий

загрузка...

Основне завдання дієти при алергії — уникнути вживання продуктів, які викликають алергічну реакцію. Для цього, насамперед, потрібно виявити алергени — це можна зробити за допомогою спеціальних тестів або виключає дієти.

Під час такої дієти продукт, який підозрюють у тому, що він є алергеном, виключають з раціону на строк від чотирьох днів до трьох тижнів. За цей час організм звикає до відсутності цього продукту. Потім продукт знову вводять в раціон і стежать за симптомами. Якщо з’являються ознаки алергічної реакції, значить, продукт є алергеном і надалі його необхідно виключати з раціону. У зворотному випадку з дієти виключається інший «підозрюваний продукт».

Дозволені продукти

Найбільш часто в дієту при алергії можна включати наступні продукти, які вважаються гіпоалергенними: баранина, груші, яблука, рис, більшість овочів і бобових (крім арахісу), зернові, не містять глютену (наприклад, пшоно, киноа, амарант).

В якості підсолоджувача можна використовувати кленовий сік або рисовий сироп.

До гіпоалергенним напоїв відносяться: рисове молоко, грушевий сік, ромашковий чай, і, звичайно, вода.

Ці продукти дозволені більшості людей з алергією, проте не всім, тому свою індивідуальну дієту необхідно розробляти разом з лікарем.

Заборонені продукти

Найпоширенішими алергенами є: пшениця, кукурудза, коров’яче молоко, яйця, молочні продукти, арахіс, соєві продукти. З дієти при алергії також рекомендується виключити продукти, що містять такі добавки, як глутамат натрію, сульфіти, харчові барвники. Повний список заборонених продуктів у кожного пацієнта може істотно варіюватися. Наприклад, у багатьох випадках достатньо уникати пшениці, молочних продуктів та кукурудзи; при цьому можна спокійно їсти будь-які фрукти і овочі. Якщо ж у людини, наприклад, алергія на аміни і / або саліцилати, йому необхідно уникати всіх продуктів, в яких містяться ці речовини, в тому числі, багатьох фруктів і овочів. Наприклад, аміни і саліцилати є в помідорах, брокколі, оливках, шпинаті, грибах, авокадо, сухофруктах, копченому м’ясі, консервованої риби, твердих сирах, соєвому соусі, шоколаді, какао, пиві, оцті.

Багато рафіновані, консервовані продукти містять харчові алергени, які необхідно виключати з дієти. Молоко, соя, пшениці, арахіс і яйця можуть бути присутніми в таких продуктах в дуже невеликій кількості; іноді це не вказано на етикетці.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.