Дієта Орніша — геть жири!

загрузка...

Американський лікар-кардіолог Дін Орніш розробив особливу дієту, яка допомагає не тільки худнути, але й підтримувати здоров’я серцево-судинної системи. Основні принципи дієти Орніша — велика кількість клітковини в раціоні, обмеження вживання жирів, відмова від продуктів тваринного походження — стимулюють природні механізми спалювання жирових відкладень організмом, тим самим дозволяючи ефективно боротися із зайвими кілограмами без шкоди здоров’ю.

Основні правила дієти Орніша

Згідно з правилами дієтичного харчування, розробленим Діном Орніша, запорука ефективного схуднення — це не обмеження кількості калорій, а правильно складений раціон харчування.

Наступні продукти можна вживати без обмеження в будь-який час:

 • Боби і квасоля
 • Фрукти і ягоди — від яблук і динь до малини і чорниці
 • Злаки, цільнозернові продукти
 • Овочі
 • В обмеженій кількості можна вживати молочні продукти з низькою жирністю — молоко, сметану, нежирні сорти сиру. А від наступних продуктів, дотримуючись дієти Орніша, необхідно відмовитися зовсім:

 • Будь-яке м’ясо — червоне, біле, м’ясо птиці, риба
 • Масла (як рослинні олії, так і масло вершкове)
 • Авокадо
 • Оливки
 • Горіхи та зерна
 • Жирні молочні продукти
 • Цукор і продукти з великим вмістом цукру (сиропи, мед)
 • Алкоголь
 • Дієта Орніша передбачає обмеження кількості жирів — менше десяти відсотків усієї кількості вживаних в день калорій організм отримувати з жирів (при цьому, вживаючи тільки «дозволені» дієтою Орніша продукти, калорії рахувати не обов’язково). Найкраще їсти не три рази в день, а більше — але зменшуючи розмір порцій, оскільки дієта Орніша учащає напади голоду. У той же час вживання «дозволених» продуктів дозволяє швидше відчути ситість, не збільшуючи кількість калорій.

  Як стверджує сам Дін Орніш, його програма — більше, ніж просто дієта: правильний режим харчування необхідно «підкріплювати» регулярними тренуваннями. На виконання фізичних вправ необхідно відводити або тридцять хвилин на день щодня, або шістдесят хвилин — три рази на тиждень.

  Як працює

  Дієта Орніша ефективніше багатьох низькокалорійних дієт. Низькокалорійні дієти призводять до уповільнення природного процесу перетворення калорій в енергію в результаті дефіциту калорій, «палива» для організму. Саме з цієї причини слідом за різким схудненням протягом одного-двох тижнів на будь низькокалорійної дієти слід період стабілізації ваги — зайві кілограми не зникають, незважаючи на будь-які хитрощі. А дієта Орніша, що припускає вживання їжі в невеликих кількостях, але часто, прискорює метаболізм, допомагаючи організму швидше спалювати калорії. Крім того, велика кількість клітковини в раціоні, передбачене дієтою Орніша, уповільнює процес розщеплення їжі та абсорбції поживних речовин, що дозволяє довше не відчувати голоду, не урізуючи кількість калорій. Клітковина не викликає різкого підвищення рівня цукру в крові, на відміну від простих вуглеводів, і, таким чином, не провокує різкого почуття голоду при швидкому падінні рівня цукру в крові.

  Переваги

  Основна перевага дієти Орніша, яке відзначають багато фахівців по здоровому харчуванню та дієтологи — це можливість за допомогою особливого режиму харчування суттєво поліпшити стан здоров’я. Дієта Орніша, заснована на даних численних медичних досліджень, дозволяє не тільки схуднути, не рахуючи калорії, але і зміцнити здоров’я. Передбачуваний дієтою Орніша режим харчування корисний для лікування і профілактики захворювань серцево-судинної системи, знижує ризик онкологічних захворювань, допомагає контролювати діабет і підвищений артеріальний тиск.

  Мабуть, головний недолік дієти Орніша — необхідність кардинально змінювати звички в їжі і раціон, що для деяких може виявитися дуже складним завданням. Втім, вже через тиждень-два цей недолік компенсують стрімке схуднення, приплив енергії і поліпшення самопочуття в цілому.

  Деякі фахівці відзначають, що приписуваний дієтою Орніша відмова від жирів тваринного походження може виявитися не занадто корисним для здоров’я — дослідження показують, що ризик захворювань серцево-судинної системи залежить не від загальної кількості вживаних у їжу жирів, а від їх виду. Поліненасичені і мононенасичені жири, які містяться, наприклад, у м’ясі жирної риби, навпаки, захищають здоров’я серцево-судинної системи.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.