Дієта Монтіньяка — звикаємо до здорового харчування

загрузка...

Новаторська програма зниження ваги з дев’яностих, що використовує глікемічний індекс : метод Монтіньяка, іноді званий просто «французькою дієтою», носить ім’я його творця, французького дієтолога Мішеля Монтіньяка. Це перша дієта, яка використовує поняття глікемічного індексу для зниження ваги.

Дієта Монтіньяка покликана допомогти людям, які хочуть позбутися зайвої ваги і не поправлятися знову, запобігти діабету та інші ризики для здоров’я. Замість обмеження кількості споживаної їжі, метод Монтіньяка допомагає дотримувати баланс в їжі. Цей метод не гарантує, що ви будете їсти менше, але ви будете правильно вибирати, що їсти.

Результативність дієти Монтіньяка доведена, і її ефективність можна спостерігати вже більше 15 років.

Глікемічний індекс

Їжа, яку ви їсте, вибирається по глікемічним індексом. Чим нижче глікемічний індекс їжі, тим швидше ви втрачаєте вагу.

Глікемічний індекс — це система, яка ранжує вуглеводи за їх впливом на рівень глюкози в крові. Якщо вибирати вуглеводи з низьким глікемічним індексом, їжа викликає менші коливання рівня глюкози та інсуліну, що допомагає запобігти деякі захворювання, наприклад, діабет і хвороби серця, а також знижує вагу.

План

План розділений на дві фази: фаза 1 — зниження ваги і фаза 2 — стабілізація і підтримка досягнутого ваги.

Перевага віддається таким продуктам, як овочі, пісний білок і деякі цільнозернові продукти.

Під час фази 1 допустимі тільки продукти з глікемічним індексом нижче 35. Це такі овочі, як брокколі, огірки, цукіні, салат, цвітна капуста та інші, на додаток до пісним білкам, наприклад, рибі, курці і бобовим.

У фазі 2 допускається більше вуглеводів на додаток до того, що дозволялося в фазі 1. У цій фазі вводяться нові поняття: глікемічний результат (синтез між глікемічним індексом і чистим кількістю вуглеводів). При дотриманні всіх умов дозволяється їсти будь вуглеводи, навіть з високим глікемічним індексом.

Переваги

 • Швидке зниження ваги
 • Дослідження показали, що дієта успішна
 • Сприяє вибору хорошої їжі
 • Використовує глікемічний індекс
 • Недоліки

 • Не можна змішувати жири і вуглеводи
 • Дієта підходить не для всіх
 • Допускаються лише три прийоми їжі в день
 • Немає рекомендацій з фізичної активності
 • Метод Мішеля Монтіньяка — перша з дієт, що використовують глікемічний індекс. Дієта розділена на дві фази, які допомагають зменшити вагу і підтримувати його. Досягається цей результат завдяки вибору продуктів, які мінімально впливають на рівні глюкози та інсуліну в крові. Це призводить до зниження ймовірності серцевих захворювань, діабету і, звичайно, зменшенню ваги.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.