Дієта Кіма Протасова — їжте що хочете

загрузка...

Дієтична програма, розроблена знаменитим ізраїльським дієтологом Кімом Протасовим, є однією з найдовших дієт — тривалість дієти Протасова становить рівно п’ять тижнів. При цьому, як стверджує «автор» дієти, за цей досить тривалий термін можна позбутися не тільки від зайвих кілограмів, але і від деяких шкідливих звичок, в чималому ступені сприяють збільшенню маси тіла — наприклад, звички до постійного переїдання і вживання солодкого у великих кількостях .

Як дотримувати дієти Протасова

Хоча дієтична програма і розрахована на цілих п’ять тижнів, режим харчування, що передбачається дієтою Протасова, максимально простий. Тривалість першого етапу дієти Протасова становить два тижні: протягом чотирнадцяти днів в їжу можна вживати тільки деякі молочні продукти і свіжі овочі в будь-якій кількості (рекомендоване співвідношення молочних продуктів та овочів — один до одного, тобто кількість овочів і, наприклад, сиру, вживане в день, має бути однаковим).

З молочних продуктів дозволені знежирений сир, нежирний натуральний йогурт без підсолоджувачів і ароматизаторів, нежирний кефір. Від інших молочних продуктів — у тому числі фруктових йогуртів та молочних коктейлів, солодкої сирної маси з родзинками, глазурованих сирних сирків — необхідно відмовитися. Не рекомендовано при дієті Протасова і вживання бринзи і солоних сортів сиру. Крім того, молочні продукти і свіжі овочі можна доповнювати одним вареним яйцем і трьома яблуками в день.

Другий етап дієти Протасова — третя, четверта і п’ята тижні. Протягом цього періоду часу кількість уживаних молочних продуктів можна скоротити, додавши в раціон пісне (нежирне) м’ясо — яловичину або біле куряче м’ясо, рибу. У день можна вживати не більше трьохсот грамів м’яса, яке найкраще відварювати або готувати на пару. Саме на другий етап дієти доводиться максимально швидке зниження ваги.

Обов’язкова умова всієї дієти Протасова, а не тільки першого її етапу — збільшення кількості вживаної рідини: у день необхідно випивати не менше двох літрів води або зеленого чаю, дуже корисного при схудненні.

Переваги і недоліки дієти

Незважаючи на свою тривалість, дієта Протасова, без сумніву, може вважатися щадним режимом харчування для повноцінного схуднення без шкоди для здоров’я: дотримання правил дієти Протасова не викликає болісного почуття голоду, характерного для дуже багатьох дієт. Секрет такого «щадного» властивості дієти Протасова полягає в підвищеному вмісті продуктів, багатих на клітковину, в раціоні: клітковина не тільки сприяє нормалізації травлення і поліпшенню обміну речовин, але і швидко «заповнює» шлунок, дозволяючи вживати менше калорій і при цьому довше не відчувати голоду . Ще одна важлива гідність дієти Протасова полягає в тому, що на цілих п’ять тижнів з раціону повністю виключаються продукти з підвищеним вмістом простих вуглеводів (зокрема будь-які солодощі), і це допомагає позбутися від звички зловживати солодким.

При правильному дотриманні основних принципів дієти Протасова ризик утворення нестачі яких поживних речовин відсутня: у продуктах, дозволених дієтичної програмою, присутні всі необхідні організму поживні речовини — білки, «складні» вуглеводи і, в невеликій кількості, тваринні жири.

Єдиний, мабуть, мінус дієти Протасова — це те, що підходить такий режим харчування далеко не кожній людині. Наприклад, дієта Протасова заборонена для людей з алергією на лактозу (кисломолочні продукти).

Як вийти з дієти Протасова

Щоб закріпити досягнуті результати, дуже важливо не повертатися до звичного режиму харчування відразу ж після закінчення дієти Протасова. Вихід з дієти займає ще кілька тижнів, і головне його умова — це поступове збільшення кількості жирів у щоденному раціоні. Зокрема, протягом першого тижня після закінчення дієти Протасова можна почати додавати в овочеві салати оливкове масло, включити в раціон горіхи — натуральні джерела корисних для організму жирів. Кількість уживаних у день жирів не повинна перевищувати сорока грамів.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.