Дієта і вагітність

Дієта і вагітність — речі цілком сумісні, якщо не займатися голодуванням, не шкодити собі і дитині. У період вагітності у жінок вага збільшується абсолютно по-різному. Нормою є збільшення маси тіла не більше ніж на 10 — 12 кг. Звідки такі цифри? Порахуємо:

 • На початку вагітності для захисту малюка організм робить жирові запаси на животі (1 — 1,5 кг).
 • Навколоплідні води будуть важити не більше 1 кг.
 • Плацента має вагу приблизно в 0,5 — 0,7 кг.
 • При вагітності збільшується об’єм крові, грудях, матки (2 кг).
 • Раніше існувала думка, що вагітній треба їсти за двох, а також все в тій кількості, в якому вона забажає. Але дослідження і гнітючі факти показали, що надлишкова вага, що набирається під час вагітності, загрожує діабетом, гіпертонією і навіть народженням малюка з надмірною вагою. Але все це не означає, що у вагітної взагалі не збільшиться вага. До 10 — 12 кг набрати вагу — це нормально! Необхідно відноситься до дієти під час вагітності, як до способу не набрати занадто велику вагу, що може нашкодити здоров’ю жінки і дитини.

  Найчастіше основу дієт становить зменшення числа споживаних калорій, а значить і харчових речовин. А брак будь-яких харчових речовин у дитини може погано позначитися на його здоров’ї. Тому дієта вагітної жінки повинна бути вкрай розумною. Адже відмовившись від великого споживання мучного, солодкого і жирного, Ви не нашкодите маляті. Виходить, що дієта і вагітність можуть існувати разом.

  Поради по дієті вагітних

 • Під час вагітності жінка повинна забути про алкоголь. Навіть мала кількість алкоголю може спричинити за собою негативні і незворотні наслідки. Це сама сувора рекомендація в дієті вагітної.
 • В період вагітності краще виключити з їжі гостре, смажене, дуже солоне і копчене. Не варто їсти усілякі консерви, пити занадто міцний чай, кава. А також продукти з барвниками і консервантами не бажані для вживання.
 • Дієта вагітної жінки повинна передбачати продукти, насичені білком. Вибирайте для себе молочні продукти, яйця, птицю. З м’яса можна їсти нежирну свинину чи яловичину 1-2 рази в тиждень.
 • Влітку і восени будуть дуже корисними свіжі фрукти і овочі. Вибирайте їх з урахуванням регіону, з якого вони потрапили до нас. Наші фрукти та овочі будуть безпечніше, так як не викличуть алергію у дитини як заморські. У зимовий час гарні величезні помідори або яблука на полицях магазинів не будуть мати стільки користі, як літні.
 • Ласунів теж порадує дієта під час вагітності. Будуть дуже корисними сухофркти, варення власного приготування і мюслі. Що стосується меду, шоколаду та масляних кремів, то вони не кращий варіант для дієти вагітною. Їх вживання у великій кількості не сприяє правильному травленню і може призвести до набору зайвих кілограмів.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.