Дієта для вагітних: набирайте вагу правильно!

загрузка...

Вагітність — це важливий період в житті жінки . Для того щоб народити здорову дитину, майбутня мама повинна дотримуватися певних правил, а від чогось відмовитися. Важливе значення має і певна дієта для вагітних. Така дієта спрямована не на схуднення і збереження фігури, а на забезпечення свого організму і майбутнього малюка всіма необхідними будівельними речовинами, мінералами і вітамінами. Рекомендації, що майбутня мати повинна їсти «за двох», давно застаріли, і енергетична цінність харчування вагітних повинна бути збільшена всього лише на триста кілокалорій. Слід зазначити, що під час вагітності однаково шкідливі як надлишкова надбавка ваги, так і недобір маси тіла.

Чим небезпечна надмірна прибавка ваги?

Зайва надбавка маси тіла збільшує ризик розвитку таких станів:

 • Гестоз (пізній токсикоз)
 • Проявляється підвищенням артеріального тиску, протеїнурією (білок у сечі), набряками. Внаслідок цього порушується робота внутрішніх органів (в першу чергу нирок і печінки), розвивається передчасне старіння плаценти. Першою ознакою гестозу є приховані набряки, які діагностуються по надлишкової набирання маси тіла.

 • Гіпоксія плоду
 • Гостра киснева недостатність плоду є наслідком гестозу і старіння плаценти.

 • Крупний плід
 • Велика вага плоду чреватий розвитком ускладнень в пологах і різних захворювань новонародженого.

 • Аномалії родової діяльності
 • Надлишкова маса тіла порушує процеси пологової діяльності (слабкість пологових сил, післяпологові кровотечі).

 • Гестаційний цукровий діабет.
 • Норма прибавки маси тіла

  Норма збільшення маси тіла за вагітність індивідуальна для кожної жінки і залежить від її конституціональних особливостей. З цією метою розраховують індекс маси тіла: вага жінки в кілограмах необхідно розділити на ріст в метрах у квадраті. Нормальні значення індексу маси тіла коливаються в межах 19,8-25,9. Відповідно, чим більше показники індексу маси тіла, тим менше жінка повинна додати у вазі за вагітність. У жінки, яка мала нормальну вагу до вагітності, протягом першого триместру надбавка маси тіла повинна становити півтора — два кілограми, у другому триместрі — триста — чотириста грамів щотижня, а в останні чотири тижні вагітності — не більше одного кілограма.

  Співвідношення поживних речовин в дієті для вагітних

  Щоденний раціон харчування майбутньої матері має включати близько ста — ста двадцяти грамів білків, з яких сімдесят — дев’яносто грамів повинні бути тваринного походження (м’ясо, риба, яйця, молочнокислі продукти). Кількість жирів повинно становити не менше вісімдесяти — ста грамів, двадцять з яких — це жири рослинного походження. Щодобове споживання вуглеводів не більше трьохсот п’ятдесяти — чотирьохсот грамів.

  Основним правилом харчування вагітної жінки є частий прийом їжі (чотири — п’ять разів на день) невеликими порціями. Розподіл калорій добового раціону: сніданок — тридцять відсотків, другий сніданок — десять, обід — сорок відсотків, полуденок — десять відсотків і вечеря — десять відсотків. Снідати необхідно не пізніше години після пробудження, а вечеряти не пізніше двох-трьох годин до сну. Слід віддавати перевагу тушкованим, вареним і запеченим страв. Кількість рідини становить півтора літра на добу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.