Дієта для ніг: боремося з набряками і целюлітом

загрузка...

Сучасна жінка зазвичай багато часу проводить на високих каблуках. Це не може не позначитися на стані ніг. Для того щоб допомогти своїм ногам впоратися з високим навантаженням, потрібно дотримуватися певних правил у харчуванні, доставляючи з продуктами харчування всі речовини, необхідні для правильного обміну речовин.

Що загрожує нашим ногам

При тривалому перебуванні на ногах, особливо на високих підборах, можуть постраждати не тільки ноги, але і хребет, а значить і всі внутрішні органи, так як саме хребет утримує наше тіло в правильному положенні і не дає здавлювати внутрішні органи. При підвищеному навантаженні на ноги найчастіше страждають кістково-м’язова система і кровоносні судини.

Підвищене навантаження на кістково-м’язову систему може приводити до того, що порушиться харчування в області суглобів, і в них почнуться дегенеративні (обмінні) порушення, які можуть закінчитися артрозом, сильних болів і порушенням функції. Якщо ж цей процес захопить і хребет, то з’являться ознаки остеохондрозу — тих же самих дегенеративних змін, але вже в області хребта, це проявиться сильним болем по ходу відходять від хребта нервів.

Наслідком підвищених навантажень на ноги може бути і плоскостопість — болі при цьому виникають як при ходьбі, так і просто в положенні стоячи.

Не менш істотні зміни можуть торкатися і кровоносні судини, головним чином, вени. Якщо людина тривалий час перебуває у вертикальному положенні, особливо, нерухомо, то це створює передумови для того, щоб кров застоювалася у венах ніг, насилу піднімаючись по напрямку до серця. Застій крові викликає її підвищену згортання і утворення тромбів, що в свою чергу викликає тромбофлебіти (запалення стінок вен при їх закупорці), набряки і некрасиві гіллясті малюнки поверхневих вен на ногах.

Тому для того, щоб ноги нам якомога довше служили і були при цьому красивими, вони вимагають спеціального догляду, у тому числі дієти.

Що потрібно їсти, щоб зберегти ноги здоровими

Найкраще для цієї мети підійде раціональне харчування, яке рекомендується Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) для всіх людей, ведучих здоровий спосіб життя. ВООЗ рекомендує вживати якомога більше овочів і фруктів (в необмеженій кількості), при цьому щодня в раціоні повинно бути не менше п’яти різних їх найменувань.

Свіжі фрукти і овочі містять велику кількість антиоксидантів, які знищують вільні радикали, що утворюються в процесі біохімічних реакцій у нашому організмі. Саме вільні радикали руйнують клітини нашого організму і призводять до таких явищ, як артроз і остеохондроз. А велика кількість вітаміну С в овочах і фруктах укріпить стінки кровоносних судин і попередить розвиток варикозного розширення вен. У деяких овочах і фруктах міститься багато калію (картопля, банани), який сприяє виведенню натрію і разом з ним зайвої рідини, а значить, набряків. Корисний і такий елемент, як магній, разом з калієм він зміцнить серцевий м’яз і скелетні м’язи, в тому числі м’язи ніг.

Для зміцнення кісток велике значення має кальцій, адже з віком в кістках стає все менше кальцію, через що кістки стають більш крихкими. Для покриття потреб організму в кальції ВООЗ рекомендує молочні продукти. Молочні продукти цінні також своїм тваринним білком, який використовується в будівництві клітин організму людини.

Жири також потрібні для правильного обміну речовин. Тваринні жири людина отримає з нежирним м’ясом і рибою, молоком та молочними продуктами, а рослинні можна використовувати для приготування їжі і салатів. Якщо рослинних жирів буде недостатньо, то порушиться обмін холестерину і він почне відкладатися в кровоносних судинах у вигляді бляшок.

При цьому з раціону повинні бути виключені жирне м’ясо, слабкості, здоба, смажені, солоні і копчені страви. Здоровим людям можна дозволити іноді вживати гостр страви — це може сприяти поліпшенню кровообігу.

Для попередження тромбофлебітів рекомендується введення в раціон деяких видів жирної риби, наприклад, сардин або лосося — ця риба містить велику кількість кислот омега-3, які беруть активну участь в обміні речовин і перешкоджають тромбоутворенню.

Має велике значення і достатній прийом рідини — саме з водою з організму виводяться всі шкідливі продукти обміну речовин, які прискорюють старіння організму, в тому числі кісток, м’язів, суглобів і кровоносних судин, що неминуче позначається на стані і зовнішньому вигляді ніг. Пити потрібно не менше півтора літри води на добу, в молодому віці можна дозволити собі пити до двох літрів на добу.

Для того щоб ноги служили (і прикрашали теж) довго, не потрібно якихось спеціальних дієт, потрібно просто харчуватися правильно.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.