Дієта для діабетиків: своє харчування при кожному типі діабету

загрузка...

Цукровий діабет завойовує планету, кожен рік у його ряди вливаються тисячі пацієнтів з різних країн. Це захворювання, один раз виникнувши у людини, вже нікуди не зникає, часом змушуючи пацієнта міняти спосіб життя і харчування корінним чином. Існує кілька видів цукрового діабету, при кожному з яких застосовуються свої методи лікування, але завжди важливе місце займає дотримання правил особливого харчування.

Навіщо потрібно особливе харчування при діабеті

При цукровому діабеті будь-якого типу порушується обмін інсуліну в організмі людини: або він перестає вироблятися, що має місце при діабеті першого типу, або його вироблення знижується, або знижується чутливість тканин до інсуліну за рахунок зменшення кількості інсулінових рецепторів у них. За всі ці процеси відповідає підшлункова залоза. Збій у її роботі може відбутися в результаті стресу, неправильного харчування, травми, і ризик значно підвищується при наявній спадкової схильності. Дієтичне харчування, використовуване при діабеті, покликане знизити навантаження на підшлункову залозу і розподілити її рівномірно протягом дня, що дає їй можливість максимально використовувати власні резерви.

Принципи харчування при цукровому діабеті

Всі продукти людина з цукровим діабетом ділить на три групи:

 • ті, які можна їсти без обмежень: всі овочі, несолодкі фрукти, зелень;
 • ті, які можна їсти, але треба контролювати їх вживання, наприклад, за допомогою підрахунку хлібних одиниць;
 • ті, які потрібно суттєво обмежити, наприклад цукор, солодкі газованої води і тому подібне.
 • Хлібні одиниці підраховують за допомогою спеціальних таблиць, в яких певній кількості продуктів відповідає певне значення хлібних одиниць. За основу береться положення, що кожна хлібна одиниця рівнозначна чотирьом грамам вуглеводів.

  Велика увага приділяється глікемічним індексом продуктів, який визначається зі співвідношення «швидких» і «повільних» вуглеводів в них, так як перші викличуть негайну підйом цукру в крові (цукор, солодкий чай), а другі — м’який, через кілька годин ( каші зі злаків). Звичайно, перевага віддається продуктам з «повільними» вуглеводами.

  Температура їжі впливає на швидкість її переробки: теплі продукти засвоюються швидше, а холодні — повільніше, тому можна іноді побалуватися морозивом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.