Дихальні вправи: як правильне дихання впливає на фігуру

Сьогодні багато фахівців вважають, що, практикуючи відповідні дихальні вправи, людина може не тільки відчути приплив сил і, коли потрібно, заспокоїтися, але і впоратися з цілком конкретними порушеннями, пов’язаними зі стресом, починаючи від панічних атак, і закінчуючи проблемами з травною системою. Дихальні вправи, описані нижче, допоможуть упоратися зі стресом і багатьма його наслідками.

Стимулюючий дихання

Ця вправа засноване на деяких дихальних техніках йоги. Його мета — збільшити життєву енергію і зробити свідомість більш активним.

 • Швидко вдихайте і видихайте повітря через ніс, стежачи за тим, щоб рот був закритий і розслаблений. Вдихи і видихи повинні бути однаковими за тривалістю, але як можна більш короткими. Таке дихання буде гучним, це нормально.
 • Пробуйте робити три цикли вдихів і вдихів в секунду. Це повинно викликати швидкі рухи діафрагми. Після 3-4 секунд такого дихання дихайте, як звичайно.
 • У перший раз цикл швидкого дихання не повинен тривати більше 15 секунд. Кожен раз, практикуючи стимулюючу подих, ви можете збільшувати тривалість виконання на 5 секунд, поки не дійдете до однієї хвилини.
 • Якщо вправи виконано правильно, ви відчуєте, що системи організму активізуються — приблизно так, як після хорошого тренування. Під час виконання цієї вправи ви повинні відчувати напругу в задній частині шиї, діафрагмі, грудей і черевної порожнини. Спробуйте зробити цю вправу, коли вам наступного разу захочеться підбадьоритися за допомогою чашки кави.

  Розслаблюючу дихання

  Це дуже проста вправа; воно займає мінімальну кількість часу і його можна виконувати де завгодно. Хоча його можна робити в будь-якій позі, вчитися краще сидячи і випрямивши спину. Притисніть кінчик язика до неба прямо за верхніми передніми зубами і тримайте його так весь час, поки виконуєте вправу. Ви будете видихати через рот, так що повітря буде проходити навколо мови.

 • Повністю видихніть повітря з легенів, так, щоб вийшов свистячий звук.
 • Закрийте рот і спокійно вдихніть через ніс, рахуючи до чотирьох.
 • Затримайте дихання і долічіть до семи.
 • Повністю видихніть повітря через рот, рахуючи до восьми.
 • Повторіть вправу ще три рази.
 • Вдих при виконанні вправи повинен бути тихим, а видих — гучним. Кінчик мови завжди повинен залишатися притиснутим до верхнього неба. Якщо вам важко затримувати дихання або робити такий довгий видих, можете робити це швидше, але зберігайте співвідношення 4:7:8. Поступово ця вправа буде виходити у вас без зусиль.

  Ця вправа діє на нервову систему як природний транквілізатор. Однак, на відміну від останніх, дія дихальних вправ під час перших виконань малопомітно. З часом його розслабляючий і заспокійливий ефект стає дедалі помітнішою. Рекомендується виконувати вправу двічі в день; протягом першого місяця небажано робити за один раз більше чотирьох циклів вдих — затримка дихання — видих. Пізніше при бажанні можна буде виконувати до восьми циклів за один раз. Якщо після перших виконань цієї вправи ви відчуєте легке запаморочення, не хвилюйтеся — це нормально і швидко пройде.

  Рахунок дихання

  Сядьте в зручну позу, випрямити спину і злегка нахиліть голову вперед. Закрийте очі і зробіть кілька глибоких вдихів. Потім почніть дихати природно, не намагаючись впливати на цей процес. В ідеалі дихання буде тихим і глибоким, але глибина і ритм можуть бути різними.

  Почніть вправи, подумки вимовивши «один» на видиху. На наступному виході вимовляєте: «два», і так дійдіть до п’яти. Потім почніть новий цикл, вважаючи видихи від одного до п’яти. Спостерігайте за тим, як ви дихаєте, але міняйте дихання. Ця техніка поєднує в собі дихальну вправу і медитацію. Виконуючи цю вправу протягом десяти хвилин, ви поліпшите здатність до концентрації уваги і навчитеся краще контролювати емоції.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.