Дитячий масаж — силу прикладати не потрібно

Фахівці з питань дитячого здоров’я кажуть, що кожній дитині , незалежно від віку, потрібен регулярний масаж. Цікаво, що дитячий масаж давно практикували у багатьох східних і африканських народів. В наш час в багатьох племенах дітям різного віку, в тому числі — новонародженим, роблять масаж, іноді з використанням масел і трав’яних настоянок. У західних країнах ритм життя багатьох людей такий, що їм доводиться забувати про те, що пам’ятають люди, яких прийнято називати примітивними — дотики підсилюють зв’язок між дітьми та батьками, забезпечуючи малюкам почуття безпеки і довіри до старших. Найголовніша функція дитячого масажу (якщо він не лікувальний) — створення і посилення психологічного зв’язку з дитиною.

Дотик — це перше почуття, яке розвивається у людини. Дотики дуже важливі для здоров’я — як фізичного, так і психологічного. Відомо, що немовлята, які страждають від нестачі фізичного контакту, гірше розвиваються і навіть вмирають (останнє не можна приписати тільки дефіциту фізичних контактів, але це з великою ймовірністю — один з супутніх факторів). Діти, які отримують достатньо фізичних ласк від своїх батьків чи опікунів, у дорослому житті з великою ймовірністю будуть мати здоровою самооцінкою і здатністю створювати і підтримувати міцні, глибокі міжособистісні зв’язки, засновані на довірі та повазі.

Дитячий масаж для здоров’я і проти стресу

Дитячий масаж є прекрасним способом для зняття стресу. Багато дорослих помиляються, вважаючи, що стрес може бути тільки у них. В дійсності людина піддається стресу з самого народження. Існує прямий зв’язок між стресом і імунною системою. Якщо рівень гормону стресу регулярно підвищується, він поступово руйнує клітини імунної системи, через що організм гірше справляється з різними хворобами. Масаж піднімає дитині настрій, дає йому відчути, що він не один і про нього піклуються — це сприяє зниженню рівня кортизолу (гормону стресу).

Маленькі діти можуть трохи пручатися під час першого масажу — тому такий тип дотиків їм поки незнайомий. Проте потім вони, як правило, розслабляються, заспокоюються і часто засинають прямо під час масажу.

Обережність дотиків

Масаж грудним дітям потрібно робити обережними рухами погладжують. Коли дитина вчиться ходити, почніть робити йому масаж ніг, ступень. Можна робити масаж, злегка постукуючи по спині та ногах ребрами долонь. Якщо ви не впевнені, що робите масаж правильно, проконсультуйтеся з лікарем. Сеанс дитячого масажу не повинен тривати більше п’ятнадцяти-двадцяти хвилин, інакше дитина може почати відчувати дискомфорт.

Дитячий масаж, якщо робити його з перших місяців життя дитини, стимулює розвиток нервової системи та головного мозку, а пам’ять про це позитивний досвід назавжди реєструється в клітинах тіла. Це не фантастика — людина вивчений далеко не так детально, як може здатися, але відомо, що у людини залишаються спогади про тому віці, який він не може пригадати, перебуваючи в звичайному стані свідомості. Тим не менше, ці спогади мають величезний вплив на його подальше життя.

Дитячий масаж, крім того, покращує циркуляцію крові, стимулює травлення і буває дуже корисний для дітей, що страждають коліками. По мірі росту дитини, масаж стимулює зростання м’язової тканини, покращує координацію рухів. Діти, яким регулярно роблять масаж, часто володіють кращими інтелектуальними здібностями, більшою стресостійкістю.

Багато лікарів вважають, що дитячий масаж повинен бути такою ж природною частиною догляду за дитиною, як, наприклад, купання. Фахівець повинен робити масаж дитині тільки при наявності показань до цього. Простий, і дуже корисний масаж можуть робити батьки — і користь, яку це принесе, буде проявлятися в багатьох аспектах протягом усього життя.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.