Дитячий манеж — єдиний порятунок для батьків?

Підростаючі малюки надзвичайно активні і рухливі, їм цікаво все : який на смак пульт від телевізора, забутий батьками на кріслі, а що там ховається в цих двох отворах в пластмасовому квадратику на стіні, який батьки смішно називають «розетка», а на скільки частин можна порвати залишений на столику журнал / газету / книгу, а може цей журнал / газета / книга смачні, що буде якщо їх спробувати? Мільйони питань рояться в маленьких головах, сотні найнеймовірніших учинків малюки встигають зробити, варто лише батькам на секунду відвернутися.

Єдиним порятунком для батьків є дитячий манеж, куди можна на час визначити малюка.

Дитячий манеж — це спеціальне пристосування, яке представляє собою установку (каркас) обтягнуту м’яким матеріалом, на ніжках, що має днище, також існують дерев’яні манежі, у вигляді загорож і комбіновані моделі манеж-ліжко.

Форма манежу може найрізноманітнішою: круглою, квадратною, прямокутною, кутовий, і навіть восьмикутної. Площа манежу не повинна бути менше площі дитячого ліжечка, дитина повинна вільно поміщатися в манежі, розвертатися, лягати. Конструкція манежу повинна бути стійкою, малюки не рідко лягають всім вагою на одну з боковінок, манеж не повинен перевертатися.

Манеж — це перші особисті квадратні метри вашого малюка, це його особиста територія, на якій він господар, там повинні міститися улюблені іграшки і сам малюк. Головне достоїнство манежу — компактність, більшість моделей легко складаються або в площину (ніжки складаються, верхній бампер опускається на днищі), або в невелику конструкцію (як парасольку чи книжка). Його легко вмістити в багажнику автомобіля і перевозити з собою: на дачу, на природу, на море. Також манеж виручає при переїзді і при тривалому перебуванні в гостях. Відчувши себе на «своїй» території, малюк набагато легше адаптується до іншій обстановці.

Також манеж є і тренажером, спеціальні кільця, розташовані по периметру манежу, сприяють розвитку малюка. Дитина хапається за них і починає вставати, потім ходити по периметру. При наявності таких кілець в манежі, зверніть увагу на вік малюка і його фізичний стан, чи не буде надто великим навантаженням на хребет вертикальне положення.

Що враховувати при виборі манежу?

Матеріали. Матеріали, з яких виготовлений манеж, повинні бути безпечні і не виділяти ні яких токсичних речовин (при покупці не соромтеся понюхати новий манеж, чи немає від нього сильного запаху, адже маля буде цим дихати). У цьому плані багато хто воліє манежі з дерева, як екологічно чисті і натуральні. Відстань між прутами дерев’яного манежу має бути 5-7 см, щоб туди не падали великі іграшки і не пролізала голова малюка. Осередки сітки повинні бути такими, щоб малюк не зачепився гудзиком і не застрявали пальчики. М’який матеріал повинен бути легко миється, і не вбирним рідини.

Сітка манежу повинна бути однотонного приємного світлого кольору, якщо вона буде яскравою і з малюнком, малюк буде на ній концентруватися, а це велике навантаження для очей і нервової системи. Манеж повинен заспокоювати малюка, і забарвлення в цій справі відіграє ключову роль.

Днище манежу має бути м’яким і пружним, якщо малюк впаде, він не повинен забитися. У будь-якому випадку, на дно манежу бажано щось підстелити (плед, покривало), щоб малюку не було холодно.

Конструкція манежу повинна бути міцною, стійкою, не повинно бути ніяких видимих і досяжних малюкові болтів, шурупів, застібок, кріплень.

Манеж — не панацея, розвиток дитини в замкнутому просторі не так повноцінно, тому час перебування в манежі не повинно бути занадто тривалим. Починати можна з півгодини, поступово доводячи перебування малюка в ньому до двох годин. Психологи говорять про вплив замкнутого простору на психіку, малюк, який занадто багато часу знаходиться в манежі, може страждати на різні фобії (острахом замкнутого простору, боязню обмеження свободи).

Не переживайте, якщо ваш малюк погано реагує на манеж, пхикає і вередує, покладіть в манеж його улюблені іграшки, пограйте, будьте поряд з малюком в перший час знаходження його «в ув’язненні». Ніколи не карайте малюка перебуванням в манежі, він тоді добровільно в ньому ніколи не буде залишатися. Якщо ваш малюк не може адаптуватися до манежу відразу, почніть з п’яти хвилин, поступово збільшуючи час перебування, не перевантажуйте психіку малюка, робіть все у вигляді гри.

Марина Курочкіна

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.