Дитячий інтерес до геніталій: якщо дитина грає «у лікаря»

Днями ви застали вашого чотирирічного сина або доньку за грою «у лікаря» з сусідським дитиною. Ви завжди вважали таке невинне прояв сексуальності та інтересу до сексу цілком природним і нормальним для дитини, але, опинившись у цій ситуації, відчули себе ніяково і не знали, як відреагувати, що сказати. Як психологи рекомендують батькам вести себе в подібній ситуації?

Відповідь психолога

Це питання мудрості та вміння швидко зорієнтуватися в ситуації і дати дитині необхідну в його віці (і в даній ситуації) інформацію про сексуальний розвиток. Сучасний культурний і медіа-контекст ускладнює цю задачу, але якщо ви прагнете прищепити дитині здорове відношення до сексу і сексуальності, не варто панікувати через цей інцидент і надавати йому занадто великого значення.

Сексуальність — головна і невід’ємна частина життя кожної людини, і цілком природно, що діти проявляють до неї інтерес. Тому для батьків так важливо взяти на себе ініціативу статевого виховання і розповісти дитині про секс на своїх умовах — інакше він може дізнатися про все з інших, не самих надійних джерел, і ніхто не може передбачити, як така інформація (або дезінформація) на ньому відіб’ється . Але почати статеве виховання ніколи не пізно! Якщо ви застали свого сина, коли він грав «у лікаря» з сусідським хлопчиків, ще не означає, що сталася трагедія, дитина став збоченцем або щось в цьому роді.

Як реагувати

Пам’ятайте — ваша дитина не бачить нічого поганого в порівнюванні свого пеніса з пенісом одного. Перед тим як втрутитися в гру дітей, зробіть глибокий вдих. Не бентежить дитину і не змушуйте його відчувати, що відбувається щось погане. Скажіть, що бачите, що вони розглядають тіла один одного. Можете сказати: «Я бачу, у тебе є пеніс і у твого друга теж». Якщо не вистачає сміливості сказати це, не кажіть. У такі моменти слід говорити якомога менше. Але вам необхідно підкреслити, що статеві органи — це особисте, і ніхто інший не повинен розглядати їх і до них доторкатися. Спокійно допоможіть дітям одягнутися і запропонуйте іншу гру.

Чим спокійніше ви будете реагувати на питання дитини і його поведінка в цій області, тим швидше він втратить до цього інтерес. Вам не вдасться уникнути цього періоду, і дитина не стане акцентувати увагу на цій темі, якщо і ви не будете цього робити.

Цікавість вчинене природно для дітей, і так само природно, що діти відчувають інтерес до найрізноманітніших сфер життя, в тому числі сексуальної. Інша справа, коли одним розгляданням геніталій дитина не обмежується, і в хід йдуть дотики. У цьому випадку вам слід повідомити про побачене батькам іншої дитини і разом розробити стратегію, щоб те, що трапилося більше не повторилося. Але соромити чи карати дітей не слід, потрібно пояснити їм, що така поведінка неприпустима і ніхто не має права торкатися інтимних місць людини, окрім нього самого.

Батьки повинні пам’ятати, що відсутність статевого виховання укупі з вродженим цікавістю якраз і може призвести до сексуальних експериментів. Це явище досить поширене, і в кожній ситуації слід застосовувати індивідуальний підхід, так як єдиного рішення не існує.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.