Дитячий гінеколог: навіщо він потрібен?

загрузка...

Здавалося б, навіщо дітям гінеколог? Виявляється потрібен, і навіть дуже. Основним завданням дитячого гінеколога є профілактика можливих гінекологічних захворювань, які могли б перешкоджати нормальної репродуктивної функції жінки. Саме дитячий гінеколог готує організм дівчинки до того, щоб вона змогла в майбутньому стати матір’ю.

Які захворювання лікує дитячий гінеколог

Дитячий гінеколог займається більше профілактикою, ніж лікуванням. Він навчає матір і підростаючу дівчинку правильно доглядати за собою. Адже порушення особистої гігієни призводить до розвитку запальних захворювань, які можуть тривати роками і, врешті-решт, приведуть до безпліддя.

Слизова оболонка статевих органів дівчинки дуже ранима, і в неї легко внести інфекцію, на відміну від слизової оболонки у дорослих жінок, яка під впливом жіночих статевих гормонів вміє чинити опір інфекції. Лікування таких інфекцій (вульвовагінітів) — це також завдання гінеколога.

Великий розділ роботи дитячого гінеколога — гормональні порушення. Вони можуть зустрічатися у дітей з самого раннього віку, тобто вже з періоду новонародженості. Відразу після народження у дитини може наступити гормональний криз, викликаний гормонами, що надходять в організм з молоком матері. В результаті такого криза у новонародженої дівчинки можуть збільшитися молочні залози і зовнішні статеві органи, з’явиться менструальноподібні виділення. Все це може до смерті налякати маму і завдання дитячого гінеколога в тому, щоб зняти ці страхи і навчити жінку правильно доглядати за дитиною.

Особливу увагу дитячий гінеколог надає підліткам. У віці одинадцяти — п’ятнадцяти років в організмі дівчинки під впливом гормонів відбуваються революційні зміни — змінюється її зовнішній вигляд, розподіл підшкірно-жирової клітковини, ростуть молочні залози, починається оволосіння за жіночим типом. І найголовніше — у цьому віці формується менструальний цикл. Якщо він формується неправильно, вчасно розпочате лікування майже завжди дозволяє його відновити. Якщо ж не звертати уваги на порушення менструального циклу (його пізню появу, нерегулярність, хворобливість), то це може призвести до стійкого безпліддя.

Завданням дитячого гінеколога в роботі з дівчатками-підлітками є і навчання їх правилам статевого життя. Саме дитячий гінеколог навчить дівчинку, як попередити небажану вагітність і вберегтися від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Ранні аборти і інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) дуже часто призводять до формування безпліддя і до ускладнень під час наступних вагітностей та пологів.

Іноді ІПСШ передаються від батьків та інших родичів дитині побутовим шляхом, а батьки часто не помічають, що дитина хвора, це призводить до хронічного затяжного перебігу таких захворювань, як хламідіоз, уреаплазмоз.

Коли дівчинку потрібно показувати дитячого гінеколога

Вперше дитячий гінеколог дивиться дитини в пологовому будинку з метою виявлення аномалій розвитку статевих органів. Існує ще два обов’язкових віку для огляду дитячого гінеколога: перед вступом до школи (шість-сім років) і перед початком статевого дозрівання (одинадцять-дванадцять років). Обидва цих віку важливі для дитини: в сім років дівчинка повинна вже дуже добре знати правила гігієни, щоб доглядати за собою самостійно, а в дванадцять років у дівчаток починається перша менструація і вони повинні знати, як правильно протікає менструальний цикл і за яких порушеннях потрібно звернутися до дитячого гінеколога.

Починаючи з чотирнадцяти років, дівчаткам рекомендується щорічно відвідувати дитячого гінеколога самостійно або разом з батьками. Безумовно, дитячого гінеколога потрібно відвідувати не тільки планово або з приводу якихось скарг. Дитячий гінеколог може роз’яснити і мамі, і дитині всі неясні проблеми, відповісти на всі питання, навчити як правильно чинити в тому чи іншому випадку.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.