Дитячий чай: як вибрати свій?

Всі батьки знають, що звичайні чорні та зелені чаї для дітей молодшого віку не підходять, однак під час сімейного чаювання потрібно щось наливати в чашку дитини, тому багато наливають звичайний чай, заварюючи його менш міцно. Танін, що міститься в чаї, має стимулюючий вплив на головний мозок, що може проявитися підвищеним занепокоєнням або гіперактивністю дитини, навіть при такому прийомі. Тому для дітей краще використовувати спеціальні чаї.

Дитячі чаї фабричного виробництва

В даний час в аптеках і спеціалізованих магазинах продається велика кількість трав’яних чаїв для дітей. Вони можуть бути представлені загальної сумішшю, в пакетиках і в гранулах. Чай у вигляді загальної суміші дозується за допомогою чайної ложки, для заварювання використовується спеціальний посуд.

Зручніше використовувати чаї в пакетиках, які заварюються безпосередньо в чашці дитини. Чаї в гранулах мають кращі смакові якості, але вони досягаються за рахунок додавання спеціальних засобів: сахарози, глюкози або мальтодекстрину.

Дитячі чаї зазвичай містять кілька трав, але у багатьох дітей є алергія на певні трави, тому, починаючи давати дитині чай, необхідно уважно стежити за його самопочуттям, щоб швидко вжити заходів при розвитку будь-якої реакції.

Чаї фабричного виробництва для дітей поділяються на профілактичні, лікувально-профілактичні та лікувальні, що дозволяє легко і просто вирішувати певні проблеми дитини. Чаї, що мають у своєму складі шипшина, лісові ягоди, аніс, вітамін С сприяють підвищенню імунітету.

Якщо чай містить фенхель, ромашку, м’яту, мелісу або аніс, він впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, полегшуючи коліки, покращуючи апетит і запобігаючи розлади травлення.

Дітям з підвищеною збудливістю призначаються чаї з мелісою. Існують протикашльові чаї та чаї потогінні, які теж використовуються для дітей. У будь-якому випадку, перед тим, як купити дитячий чай, згадайте, чи немає родичів з алергічними реакціями на трави, уважно вивчіть складу чаю, рекомендації виробника і термін придатності.

Чаї домашні

До того, як в Росії завезли чай, замість нього використовувалися трави, серед яких були звіробій, материнка, іван-чай, деякі інші. В окремих сім’ях ці традиції збереглися досі.

Багато батьків вважають за краще давати дітям чай з власноруч зібраних трав. Це має деякі переваги. Можна заварити моночай (чай з одного виду трави), що значно знижує вірогідність виникнення алергії. При необхідності можна підібрати збір трав, відповідний дитині для вирішення певної проблеми. Так, чай з цвіту липи має потогінний властивостями і добре допоможе при застуді, а чай з плодів шипшини підвищить загальну опірність організму. Чай із звіробою оберігає від хвороб. Мати-й-мачуха допомагає впоратися з кашлем. Але при використанні трав потрібно дотримуватися деяких правил.

Збирати трави можна не скрізь, так як вони можуть надати не лікувальний, а отруйна дія, якщо росли біля дороги, поруч з хімічним комбінатом або заводом, в межах міста. Найкраще трави збирати на лісових галявинах, далеко від поселень. Оптимальний час збору трав — вранці, після того, як висохне роса. Потрібно дотримуватись також терміни збору, які індивідуальні для кожної трави і відрізняються в різних кліматичних зонах. Терміни збору можна уточнити в спеціальних довідниках.

Наступний фактор, який потрібно враховувати — трави мають виражену впливом на організм, і використовувати їх потрібно, точно знаючи показання і дозування. Не всі трави дозволені дітям, про можливість початку застосування чаю з трав краще проконсультуватися з педіатром.

Світлана Шимкович

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.