Дитячі ходунки — шкода або користь?

По мірі того, як вік малюка наближається до року , батьки з великим нетерпінням чекають, коли ж малюк почне робити перші кроки. Як правило, ця подія намагаються всіляко форсувати. Хто з підприємців вперше вловив настільки специфічний попит і налагодив випуск пристосування, іменованого ходунками, вже не настільки важливо. Медиків набагато більше турбує, якими наслідками його посилена експлуатація може обернутися для здоров’я дитини.

Виробники іноді позиціонують дитячі ходунки як тренажер. Але насправді це, швидше, конструкція, що полегшує пересування дитини в просторі.

М’язи у відсутність навантаження

На перевірку тренажерна функція ходунків виявилася всього лише міфом. Педіатри впевнено заявляють, що експерименти з ними більш раннього набуттю навичок самостійної ходи зовсім не сприяють. Навпаки, малюк звикає до переміщення у вертикальному положенні саме з підтримкою, і згодом йому доведеться повністю «перебудовуватися».

Ходунки змушують дитину ставити ногу не на стопу, а на пальці. А спиратися йому доводиться грудьми на край «тренажера», в результаті чого пропадає необхідність самому тримати рівновагу. М’язи ніг і сідниць теж не отримують належної навантаження, яка була б їм забезпечена в природному процесі.

Сумнівна захист

Деякі батьки наважуються на покупку ходунків, бажаючи захистити свого малюка від множинних падінь. Адже ні для кого не секрет, що він наб’є чимало гуль, поки навчиться впевнено ходити. Бампери ходунка, звичайно ж, в деякій мірі захищають маленького чоловічка від небажаних зіткнень, але аж ніяк не сприяють розвитку елементарної обережності. До того ж, як відомо, падати теж треба вміти, і цей навик дитина набуває якраз ближче до однорічного віку, поки вчиться ходити.

Та й саме перебування в ходунках не є гарантованим захистом від падінь. І травма, отримана при цьому, часом виявляється більш серйозною, ніж при «простому» падінні.

Порятунок для мами

Чи є в експлуатації дитячих ходунків хоч які-небудь гідності? Безумовно. По-перше, вони реально розв’язують руки молодій мамі, яка може одночасно і доглядати за дитиною, і виконувати необхідну роботу по дому. Жінка в цьому випадку набагато менше буде втомлюватися, і ризики втратити молоко за хронічної втоми або стресу для неї значно знизяться.

Якщо фізичному розвитку дитини ходунки не особливо сприяють, то інтелекту вони приносять відчутну користь. Вертикальне положення відкриває для дитини нові горизонти, і він отримує багато нової і самої різної інформації.

Ігрова столещніца

Відмінною особливістю більшості сучасних моделей ходунків є стільниця, укомплектована ігровий або музичної панелями, а іноді і обома відразу. Звукові та світлові ефекти, безумовно, є розвагою для дитини, але незабаром він до них звикає. Набагато краще, коли є можливість міняти іграшки: нехай вони будуть зовсім простими, але різноманітними. Так що не варто переплачувати зайві гроші за наявність розважальних панелей — ніякої переваги в них немає.

Куди більш важливою характеристикою дитячих ходунків стає сидінні, адже саме від його якості залежить, наскільки малюк себе комфортно почуває. Ідеальний варіант — знімні сидіння, які в разі чого легко витягти і вимити.

Відомі марки

Ходунки на сучасному ринку дитячих товарів представлені досить широко, і, на перший погляд, продукція від різних марок нічим не відрізняється. Скрізь підставою конструкції є металеві хрестовини, бампери і стільниці виконані з пластику, а найефектнішим надбанням залишаються музично-ігрові програми.

Але можна назвати ряд брендів, вироби яких оцінюються більшістю батьків як якісні. Ходунки від Happy Baby, PegPerego, Inglesina, Promenade і деяких інших традиційно користуються попитом, так як майже не ламаються і дуже зручні у використанні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.