Дитячі ванночки — пріоритет за зручними

Дитяча ванночка є в будь-якій сім’ї, яка має дитину. Вона купується відразу ж після народження, і якщо раніше ми знали лише одну модель — класичну, то сьогодні у батьків є багатий вибір. Свої моделі дитячих ванночок пропонують як вітчизняні, так і закордонні виробники. Деякі моделі раціональні, інші — не дуже, але вибирати є з чого.

Для чого потрібна дитяча ванночка і її види

Для купання немовляти потрібна окрема ванночка, купати його в загальній ванні негігієнічно. Крім того, в перші дні життя дитини потрібно купати в кип’яченій воді, наповнити ж їй велику ванну проблематично. Та це й просто незручно: дитину потрібно однією рукою підтримувати за плечовий пояс і головку, а інший поливати водою — у великій ванні це зробити складно.

Які ж ванночки пропонують сьогодні виробники молодим батькам? Моделей ванночок дуже багато, основні, найбільш популярні, — це класична, анатомічна, «Мамин животик», надувна, і моделі, вбудовані в дитячі меблі.

 • Класична модель, виконана з пластмаси або емальований зі стійкими ніжками. Таку ванночку можна поставити на стіл, пеленальний столик або у велику ванну. Багато років батьки купали своїх дітей саме в такій ванні. Недоліком її є те, що зовсім маленької дитини, яка не вміє тримати голівку, купати в ній потрібно вдвох: один тримає голівку і плечовий пояс, а інший купає. Коли дитина навчиться сидіти, в цій ванночці зручно: можна не тільки купатися, але і грати з іграшками.
 • Є ванночки, які встановлюються на краю великої ванни, розміри їх стандартні і підходять для більшості ванн, тим не менш, перед покупкою все ж краще все проміряти, а перед кожним купанням — ретельно перевіряти, наскільки міцно вона стоїть на ванні.
 • Однією з найпопулярніших сьогодні моделей є анатомічна ванночка зі спеціально вбудованої всередині гіркою. Гірка повторює обриси тіла дитини і підтримує його в горизонтальному, злегка піднесеному становищі. Тому мати може купати дитину одна, так як у неї залишаються вільними обидві руки. Через кілька місяців, коли дитина навчиться сидіти, його садять в інший кінець ванночки, і він не падає, так як між ніжками є перешкода. Але покласти дитину на животик в цій ванні вже не вийде.
 • Кругла ванночка «Мамин животик» повторює черево матері і тому дає малюкові почуття природної захищеності. У неї злегка піднята спинка — це добре підтримує голівку і спинку новонародженої дитини під час купання. Ванночка зроблена у формі відерка, ручка якого дає можливість легко переносити ванночку з місця на місце, наливати і виливати воду. Усередині ванночки є мітка, яка показує, скільки потрібно налити води. Температура в ній підтримується постійна протягом чверті години — цього часу достатньо, щоб викупати дитину.
 • Термо-ванночка — це ванночка, яка має вбудовані термометр і мильницю, а також систему зливу води: пробка знаходиться в термометрі, тому дитина не може її вийняти, як він міг би це зробити в стандартній ванні. Для того щоб злити воду, потрібно підняти термометр (до клацання) і вода почне стікати через трубку в ванночці. Ванночка має стійкі ніжки, які не ковзають по поверхні і дно з неслизькою поверхнею. Її можна поставити на стіл або на ванну, використовуючи додатково спеціальну підставку для ванни.
 • Антибактеріальна ванночка із пластику містить у своїй структурі антисептик мікробан, який знищує хвороботворні бактерії. Пластик утримує антисептик на поверхні, тому він не поширюється в навколишньому середовищі, кількість його залишається незмінним весь час, поки користуються ванночкою. Антибактеріальну ванночку не потрібно мити з миючими засобами, що дуже актуально для грудних дітей, часто схильних різних алергічних реакцій.
 • Є й така екзотика, як надувна дитяча ванночка, яка чудово підійде для дачі, для відпочинку на природі, а також для малогабаритної квартири, так як займає мінімум місця. Після того, як ванночка буде готова для купання, видно, що вона дуже стійка і має спеціальний зручний виступ для голівки дитини.
 • Дитяча ванночка для душових кабін — це зазвичай невелика стійка кругла ванна з отвором для зливу води і маленьким сидінням. Це ванночка підійде дітям від 1,5 до 3 років. У ній можна митися не тільки під душем, але і на свіжому повітрі в жарку погоду.
 • Ванночки, вбудовані в пеленальний столик або в дитячий комод. Ці конструкції зручні тим, що всі необхідні предмети для купання дитини будуть під рукою. Як правило, такі моделі мають коліщатка, які дозволяють їх переміщати з дитячої кімнати у ванну і назад. Вода з ванночки зливається через спеціальний шланг. Якщо модель не вимагає зняття пеленальной дошки, то вона дійсно дуже зручна: дитину можна спокутувати і відразу ж покласти на пеленальний столик з підготовленими пелюшки і сорочечки.
 • Як правильно вибирати ванночку

  Вибирати ванночку потрібно виходячи з того, яким приміщенням ви розташовуєте. Але при цьому обов’язково потрібно звертати увагу на те, щоб ванночка була не дуже маленькою (їй можна буде користуватися і після року), сталої, мала всередині рельєфні вставки проти ковзання та отвір для зливу води.

  Якщо в квартирі достатньо місця для складної моделі (пеленальний столик — ванночка або комод-ванночка), то розгляньте її уважно, наскільки зручно і швидко вона розкладається, чи не доведеться тримати дитину на вазі після купання, щоб встановити сповивальну дошку.

  А перед купанням не забудьте заздалегідь приготувати для дитини пелюшку, якій будите його витирати, сорочечки і пелюшки для сповивання, а також гігієнічні засоби для догляду за шкірою.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.