Дитячі стільчики: посиденьки

Перша меблі — найголовніша в житті дитини. І не тому, що вона сама перша, а тому, що вона виводить його на новий етап людського розвитку — людини, що сидить. Меблева промисловість сьогодні пропонує масу варіантів дитячих стільців — зокрема, стільчиків для годування. Батькам, які купують своєму чаду його перший стілець, важливо врахувати кілька факторів покупки. Крім відповідності ціни якості, дитячий стільчик повинен відповідати віку дитини і його фізичному розвитку. Адже перша меблі — вирішальний момент у формуванні постави.

Розв’яжемо руки

Сидіти маля починає раніше, ніж ходити, стало бути, прищеплювати культуру сидіння батьки можуть (і повинні) до того, коли дитина зробить перші кроки. Відмінним варіантом таких посиденьок є дитячий стільчик для годування. Посадивши малюка нарівні з дорослими за стіл, ми підкреслюємо роль маленького чоловічка в родині. Крім того, стільчик для годування буквально розв’язує руки мамі, яка може повноцінно годувати своє чадо з ложечки або ж контролювати процес самостійного прийому їжі дитиною.

Стільчики для годування (в залежності від моделі) призначені для дітей різного віку. Педіатри радять використовувати такі меблі лише тоді, коли малюк навчиться сидіти, тобто з 5-6 місяців. У більш ранньому віці стільчик дитині ні до чого: це пояснюється елементарним невмінням тримати спинку.

Обережно: сколіоз

Перебувати на стільці (а конкретніше — в калі) малюк повинен не більше 30 хвилин за раз: по 10 хвилин до і після годування (адаптаційний період до і після прийому їжі), і 20 хвилин під час самої трапези. Перестаратися зі стільцем небезпечно. По-перше, дитина може занудьгувати, від чого він буде всіляко намагатися вилізти з стільчика. По-друге, незміцнілі дитячі кістки, формування яких триває до 15-16 років включно, в процесі тривалого сидіння можуть приймати неправильне, викривлене положення. Як результат — сколіоз (захворювання хребта або тазу). Дитячі лікарі сигналізують, що сколіозом тій чи іншій мірі сьогодні страждає кожна друга дитина. І коріння цієї недуги йде в раннє дитинство. Для профілактики сколіозу (у зв’язку з використанням дитячого стільчика) батькам рекомендується робити маляті невеликий масаж — після «посиденьок». П’ять хвилин релаксу від маминих пальчиків — і приємно, і корисно.

Високо сиджу …

Отже, наступним питанням в аспекті вибору дитячих меблів буде модель стільчика: високий — низький, дерев’яний — залізний, на ніжках — на коліщатках … Тут все залежить від вашої фантазії (і обсягів гаманця). Але існують вимоги, до яких педіатри радять прислухатися абсолютно всіх батьків.

Стійкість конструкції, блокувальні гальма (якщо стілець на колесах), ремені безпеки, анатомічна вставка для розділення ніг (яка забезпечує маляті максимально зручну позу і додатково утримує його в кріслі) — головні складові безпеки стільця для годування. Матеріал, з якого зроблений стілець, повинен бути безпечним. У температурнособлюдающем режимі це дерево або пластмаса. Саме сидіння має бути зі спинкою, але обов’язково м’яким.

Висота стільчика залежить від висоти столу, за яким дитина їсть. Якщо це дитячий меблевий гарнітур — стільчик повинен бути низьким. «Дорослий» стіл вимагає високого розташування. Враховуючи варіанти, виробник пропонує споживачеві моделі розсувного стільчика. Крім того, стільчик для годування на низькому режимі (якщо він припускає торкання ногами підлоги) може використовуватися як ходунки. А що — відмінна репетиція для майбутнього «пішохода»!

Не забувайте, що громіздкий стілець — не тільки незручний в експлуатації, але і псує інтер’єр кімнати, кухні. Крім того, дитячий стільчик може своїми руками змайструвати тато (дідусь) малюка. Для цього достатньо погортати якийсь тематичний журнал (а-ля домоведення) і включити кмітливість. Стілець «від тата» не тільки заощадить домашній бюджет, але і зблизить батька та дитини в розумінні.

Ірина Максименко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.