Дитячі розмальовки: непрості картинки

Розмальовки — це книги, на сторінках яких розміщені штрихові ілюстрації, які розфарбовує читач. Такі ілюстрації охоплюють безліч предметів і тим, від найпростіших до абстрактних і складних. Розмальовки люблять і діти, і дорослі. «Золотим часом» для цього виду малювання стали 1960-і роки.

Історія

Перші розмальовки з’явилися у продажу в 1880-х роках, коли брати МакЛофлін створили «Книгу для малювання». Вони продовжували випускати розмальовки аж до 1920-х років, коли коли відбулося об’єднання з компанією Milton Bradley Company.

У 1907 році Річард Ф. Аутколд випустив книгу «Розмальовки з агентом поліції» про поліцейського Брауні, якого він придумав за п’ять років до випуску розмальовки. Після цього на прилавках магазинів стали з’являтися різноманітні дитячі розмальовки та книги для малювання.

Призначення

Розмальовки — це цікаве проведення часу для дітей, але вони використовуються і в інших цілях. Їх використовують у школах та інших освітніх установах в якості навчальних посібників. Їх включають в оздоровчі та терапевтичні програми для полегшення розуміння складних процедур. Їх використовують навіть у політичних цілях. Перш за все, розмальовки призначені для дітей, але й дорослі нерідко захоплюються розфарбуванням або просто проводять за цим заняттям вільний час.

Особливості

Зазвичай розмальовки друкують на папері або картоні. Самі малюнки є контурне зображення, які потрібно розфарбувати кольоровими крейдою, фарбами або кольоровими олівцями. У деяких розмальовках є перфоровані сторінки, які можна легко вирвати з книги. Інші ж зображують сюжетну лінію і тому з книги виривати їх не можна. У деяких розмальовках розповідається сюжет фільму або, найчастіше, мультфільму або пропонується якийсь товар. Крім того, іноді розмальовки пропонують пройти через лабіринт, з’єднати точки або розгадати головоломку.

Види

Сьогодні існує кілька видів розмальовок. Тематичні розмальовки пропонують зосередитися на певній темі, наприклад, якесь заняття, тварина або місце. Це може бути розфарбування з мотоциклами, містить різні малюнки мотоциклів. Існують освітні розмальовки. Наприклад, є такі, які навчають алфавітом і цифрами. У розважальних розмальовках можуть бути зображення свят і різних місць для відпочинку. Розвиваючі розмальовки містять головоломки і різні завдання, які потрібно виконати в ході розфарбовування зображень. Рекламні розмальовки зображують героїв популярних мультфільмів, кінофільмів, а також певні товари.

У чому користь дитячих розмальовок

Дитячі розмальовки дуже корисні, особливо в навчанні. Вони широко використовуються в тих ситуаціях, коли діти не говорять або не знають мови. У медицині розмальовки застосовують для того, щоб допомогти одужанню жертв нещасних випадків, а саме для поліпшення зорово-моторної координації. Також вважається, що розмальовки — це цікаве заняття для дітей, хворих на аутизм, яке допомагає їм заспокоїтися.

Розмальовки в якості навчальних матеріалів

Малювання як невербальне засіб широко використовується при навчанні, і, в особливості, цільових груп, які не говорять або не розуміють рідної мови викладача або не можуть здійснювати спілкування.

Наприклад, за допомогою розмальовок вчитель розповідає дітям Гватемали про писемності народу Майя або дітям сільськогосподарських працівників про те, як пестициди потрапляють з полів на кухню людини.

Крім того, розмальовки також використовуються в якості мотивації учнів, які не зацікавлені в предметі. Починаючи з 1969 року, було видано безліч книг з розмальовками з анатомії та фізіології для аспірантів, де колірна маркування допомагає вивчити деталі зображень.

Розмальовки як терапевтичні матеріали

Розмальовки широко використовуються в якості освітніх інструментів в медичних спеціальностях. Наприклад, цим способом може скористатися няня, щоб відволікти і заспокоїти плаче дитини, якому належить операція. Так можна пояснити дитині, що відбувається і що його чекає.

Розмальовки використовуються під час відновлювального періоду жертв нещасних випадків для поліпшення зорової координації рухів. Крім того, розмальовки допомагають заспокоїти і розважити дітей-аутистів. Але тут слід проявляти обережність, тому що деякі діти дуже шумно реагують і засмучуються, коли неправильно використовують кольори.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.