Дитячі попрілості: головне — не перегрівати!

Немовля має тонку і раниму шкіру, яка, тим не менш, володіє прекрасними відновними здібностями. Ці особливості дитячої шкіри сприяють як швидкому розвитку попрілостей і приєднанню інфекції, так і скорішому відновленню нормального стану шкіри при правильному догляді.

Чому у немовляти можуть виникнути попрілості на шкірі

Попрілості — це запальне ураження шкірних складок, що розвивається в результаті тертя дотичних поверхонь шкіри, подразнюючого впливу продуктів шкірної секреції та інших виділень організму. Виникненню попрілостей у дітей першого року життя, особливо, у новонароджених, сприяють не тільки фізіологічні особливості шкіри дітей цього віку (тонкий поверхневий шар, легка подразливість і вразливість), але і нерегулярне проведення туалету шкіри, перегрівання дитини, тривале використання памперсів або клейонок, недостатнє обсушування складок шкіри після купання, використання білизни або пелюшок з грубими швами і так далі. Ппрелості виникають частіше у дітей, страждаючих ексудативним діатезом, алергічними захворюваннями шкіри, частими проносами.

Ознаки попрілостей у дітей

Під впливом механічних (тканина пелюшок або одягу), фізичних (вологість і тепло), хімічних (роздратування від калу і сечі) і бактеріальних (приєднання інфекції) впливів на шкірі дитини в пахово-стегнових і меж’ягодічной складки, в міжпальцевих складках ніг , в пахвових западинах з’являються червоні, піднімаються над шкірою плями без виражених меж (I ступінь), потім в цих складках утворюються поверхневі порушення шкіри у вигляді тріщин, потертостей, ерозій (II ступінь).

При III ступеня попрілостей відзначається виражене мокнутие всій поверхні складок, яке призводить до відторгнення поверхневих шарів шкіри з утворенням великих ерозій і виразок. Діти стають неспокійними, насилу засинають, погано смокчуть, відстають у вазі і в нервово-психічному розвитку.

Ускладнення дитячих попрілостей

Перебіг попрілостей може ускладнитися в результаті приєднання інфекції (інфекційні попрілості). Найчастіше це різні види стрептококів, рідше — дріжджоподібні грибки роду Кандіда. Інфекційні попрілості відрізняються чіткими нерівними межами, утвореними вузьким комірцем відшаровується рогового шару, схильністю до периферичного росту, наявністю навколо вогнища плямистих везикулезной (пухирців із прозорим вмістом), пустульозні (гнійників) висипань і наполегливою хронічним перебігом. Надалі інфекційні попрілості можуть трансформуватися в мікробну екзему.

Лікування дитячих попрілостей

При попрілостях I ступеня іноді буває досить просто налагодити правильний догляд за шкірою дитини. Для догляду за такою дитиною замість тканинних підгузників краще використовувати памперси, так як в них шкіра менше мокне, але міняти їх потрібно регулярно, перед кожним годуванням або після дефекації. Після кожної дефекації дитини необхідно підмивати в проточній воді, після чого ретельно просушувати шкіру м’якою пелюшкою і змащувати шкіру прокип’яченим оливковою олією або маззю, призупиняти подальше подразнення шкіри (наприклад, Деситину) і впровадження в неї інфекції (це можна зробити за допомогою Драполен). При сильному мокнутии шкіри можна користуватися присипкою, що складається з 98% тальку і 2% дерматол.

Дитину також потрібно частіше тримати розгорнутим, щоб шкіра підсихала і не травмувалася.

Якщо шкірні покриви дитини сильно пошкоджені, то для їх відновлення можна використовувати такі мазі, як д-пантенол, бепантен, які сприяють відновленню шкірних покривів. Добре допомагають також комбіновані мазі, що володіють регенеруючі і антибактеріальними властивостями, такі, як бепантен плюс.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.