Дитячі підгузники: на раз і не тільки

У догляді за маленькою дитиною дитячі підгузники — абсолютно незамінна річ. Якщо ще в кінці ХХ століття медики сперечалися, шкідливо ними користуватися чи ні, то з часом споживачі самі оцінили всі їхні переваги й недоліки, а виробники вдосконалили технології випуску. Асортимент дитячих підгузників в торговій мережі настільки широкий, що розібратися в різноманітті моделей і відомих марок часом буває непросто.

Найперші дитячі паперові підгузники одноразового використання були випущені в США в 1965 році компанією Procter & Gamble Co. Розробники незвичайного аксесуара вірили, що він виявиться дуже затребуваним на ринку дитячих товарів і навіть зареєстрували на нього патент. Згодом такі підгузники стали випускати під брендом Pampers. Слово «памперс» прижилося і в російській мові, чи не повністю витіснивши з повсякденного вжитку поняття «підгузник».

Одноразові дитячі підгузники

Всі дитячі підгузники, що випускаються сучасними виробниками світового і регіонального масштабу, можна розділити на два основних види: одноразові і багаторазові.

Якісні одноразові підгузники зазвичай зроблені з бавовняного волокна. Їх структура зазвичай включає три шари. Той, що безпосередньо контактує зі шкірою дитини, виготовлений з гіпоалергенного матеріалу. Під ним розташовується шар целюлози або іншого адсорбенту, задерживающего вологу і перешкоджає її подальшому поширенню. Для виготовлення зовнішнього шару дитячих підгузників виробники застосовують синтетичні матеріали, які не дають волозі проникати на одяг дитини.

Найчастіше такі підгузки закріплюються на тілі дитини за допомогою застібок-липучок, а ніжки малюка щільно обхоплюються гумками, які не дозволяють дитячим несподіванок всякого роду вивалюватися назовні.

Одноразові підгузники тому так і називаються, що їх потрібно досить часто міняти, не допускаючи багатогодинного перебування дитини в одному і тому ж памперсі. Оптимальна тривалість перерви між зміною підгузників повинна становити два-три години. Це необхідно для того, щоб ніжна шкіра малюка як слід провітрилася.

Нерідко у продажу можна знайти і дихаючі дитячі підгузники. Вони мають здатність пропускати пар і одночасно затримувати рідину. У дихаючих підгузниках присутній додатковий шар зі спеціальної пористої плівки, завдяки якій і досягається подібний ефект.

На випуску одноразових дитячих підгузників спеціалізуються такі відомі світові бренди, як Pampers, Goo.N, Huggies, Libero, Merries і багато інших.

Багаторазові підгузники

Багаторазові підгузники за зовнішнім виглядом практично нічим не відрізняються від одноразових: вони точно так само зроблені у вигляді трусиків на застібці-липучці. Різниця лише в тому, що вони мають тканинну основу і їх можна прати. У спеціальний внутрішню кишеню багаторазового підгузника вставляються змінні вкладиші. Зазвичай вони виготовлені з мікрофібри, яка володіє високою гігроскопічністю. Внутрішній шар багаторазових підгузників повинен бути зробленим з бавовни, оскільки будь-які синтетичні домішки здатні викликати на шкірі малюка роздратування і попрілості. Він не викликає так званий парниковий ефект, а тому можна не боятися, що у дитини з’являться попрілості, пелюшковий дерматит або алергія.

Вкладиші в багаторазових дитячих підгузниках необхідно міняти приблизно раз на три години, але необхідності влаштовувати дитині тривалий провітрювання вже немає, оскільки в тканинних підгузниках шкіра і без того досить добре дихає. Їх можна прати в машині і вручну, вони швидко сохнуть. Багаторазові підгузники, на відміну від одноразових, є практично безрозмірними: застібки і липучки допомагають їх пристосувати під дитину будь-якої комплекції і статури.

Світлана Усанкова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.