Дитячі манежі — корисна річ або прообраз тюремної камери?

Перший дитячий манеж був винайдений в п’ятдесятих роках минулого століття в США, Б.Скиннер винайшов його для своєї дочки. Винахід виявилося настільки зручним, що через півстоліття манеж став повсякденним і незамінним предметом в сім’ї, має маленьких дітей. У наш час випускаються найрізноманітніші моделі манежів, здатні задовольнити будь-які запити покупців.

Що таке манеж і для чого він потрібен

Сучасний дитячий манеж — це спеціальне, обгороджене м’якими стінками простір, де дитину можна залишити на час без догляду, він може там грати з іграшками, повзати, ходити уздовж стінок, падати і навіть поспати. В манеж дитини можна поміщати, коли він починає активно рухатися, перевертаючись зі спини на животик і назад, тобто з чотирьох місяців.

Але, купуючи це абсолютно чудове пристрій, батьки не повинні робити з нього місце ув’язнення для дитини: перебувати в манежі постійно маленька дитина не може, його потрібно брати на ручки, розмовляти з ним, займатися гімнастикою, гуляти на свіжому повітрі і так далі. Всі іграшки, що знаходяться в манежі, повинні бути м’якими, зробленими з гуми, м’якого пластику або тканини, адже навіть зовсім маленька дитина може перевернутися і вдаритися об твердий предмет. Манеж повинен знаходитися недалеко від матері (краще, якщо він буде переносним, щоб його можна було перенести, наприклад, на кухню або винести у двір), так як маленька дитина може відригнути, чогось злякатися і т.д., тому мати завжди повинна прислухатися до дитини.

Манеж, безумовно, зручний і для матері, і для дитини. Мати на час може зайнятися своїми справами, а дитина — самостійно освоювати свою територію, це корисно. На відміну від ліжечка, яка має тверді дерев’яні стінки, в сучасному манежі все м’яке і одержати в ньому травму дитина не може. Огорожею дитячого манежу служить м’яка легко миється тканина, що виключає можливість одержання травми навіть якщо дитина впаде на огорожу. Манеж легко розкладається, переноситься з місце на місце, складається і займає в зібраному вигляді мінімум простору — це дає можливість використовувати його в будь-яких квартирах і на свіжому повітрі.

Види дитячих манежів

У наш час випускаються манежі найрізноманітніших видів і форм як вітчизняних, так і зарубіжних марок (наприклад, Чікко, Капела, Хеппі бебі і т.д.). За формою манежі можуть бути прямокутними, квадратними, шестикутними, кутовими, круглими. Є манежі багатофункціональні, які можна використовувати також в якості ліжечка та пеленального столика.

Спочатку манежі робилися з дерева, такі манежі випускаються і зараз. Недолік їх в тому, що дитина може вдаритися об бортик, починаючи самостійно вставати і ходити, тому зараз на зміну дерев’яним прийшли манежі з м’якими стінками-сітками, які пружинять, якщо дитина на них падає.

Якщо місця в квартирі достатньо, то можна придбати великий квадратний або шестигранний манеж. У такому манежі дитині сподобатися знаходитися, так як там буде достатньо місця для того, щоб перевертатися і повзати за іграшками. Як правило, це стійкі манежі, які часто робляться на коліщатках. Для маленької квартири можна вибрати невеликий прямокутний або квадратний манеж, який не займе багато місця. До верхнього краю манежу, оббиті м’якою тканиною зазвичай приєднуються кільця, взявшись за які, дитина може вставати на ноги. Або іграшки, що привертають увагу малюка.

З багатофункціональних моделей дитячих манежів найбільш популярний манеж-ліжечко, на якому дві бічні сітчасті стінки поєднуються зі стінками з непрозорого матеріалу. Ліжко-манеж часто являє собою двоповерхову конструкцію: зверху розташовується ліжечко, під нею — манеж, закритий з усіх боків м’якою прозорою сіткою. В області ліжечка в такому манежі є електронні кнопки, натиснувши на які можна відтворювати різні звуки (наприклад, музику), дуга з іграшками, балдахін, нічне підсвічування, ящик для одягу і пелюшок, пеленальний столик з ременем і так далі. Часто в таких моделях є блискавка, що відкриває вихід з манежу — дитина після року може її використовувати для самостійного виходу. Багатофункціональні моделі можна використовувати в якості перегородок для кімнати, відгородивши для дитини спеціальний куточок.

Зсередини дитячі манежі оббиті клейонкою або тканиною. Клейонка гігієнічніше, але вона менш міцна і як тільки у малюка з’являться зуби, він буде її гризти, шматочки клейонки при цьому можуть потрапляти йому в рот. Тканина більш міцний, але менш гігієнічний матеріал, тим не менше, і його можна мити. Всередині манежу знаходиться покритий клейонкою знімний матрацик, який завжди можна зняти і помити.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.