Дитяче пюре: десерт для вашого малюка

Дитині першого року життя на певному етапі розвитку крім материнського молока або дитячої молочної суміші потрібно і багато інших речовин, особливо мінеральних солей і вуглеводів, яких не так багато в грудному молоці. А потреба в таких речовинах велика через те, що дитина росте, і одночасно вдосконалюються його обмінні процеси.

Дитяче фруктове пюре

Дитяче фруктове пюре вводиться в раціон дитини в 3,5-4 місяці (до цього часу дитина вже близько двох тижнів отримує фруктові соки). Безумовно, краще використовувати вже готове пюре в баночках для дитячого харчування. Так можна бути впевненим у тому, що дитина разом з пюре не отримає якихось отруйних речовин, які використовуються сьогодні для вирощування фруктів і ягід.

Всі дитяче харчування, яке продається в наших магазинах і в аптеках, проходить суворий контроль і можна бути абсолютно впевненим у його гарних якостях. Але за смаком воно у різних фірм різний. Тому не дивуйтеся, якщо ваш малюк буде віддавати перевагу одну якусь фірму, наприклад, «Агуша», «Нестле» чи «Бабусин козуб». Перший час намагайтеся вибирати таке однокомпонентні пюре, наприклад, яблучне. І тільки коли дитина спробує кілька видів пюре з різних фруктів, можна давати змішані пюре, наприклад, яблучно-грушеві. Суворо дотримуйтеся рекомендацій за віком дитини, якій можна давати дане пюре, фірми-виробника, зазначених на баночці.

Але якщо ви впевнені, що у фруктах немає ніяких токсичних речовин (наприклад, якщо це яблука з вашого саду і у вашому районі немає промислових підприємств з отруйними відходами), то цілком можна приготувати фруктове пюре і самим, Для цього потрібно очистити яблуко і нашкребти його м’якоть гострим краєм чайної ложечки.

Починаючи давати фруктове пюре, пам’ятайте, що вводити можна тільки один вид пюре (наприклад, яблучне пюре якоїсь певної фірми або приготоване вдома пюре також з одного якогось сорти яблук). Це правило потрібно дотримувати через те, що у дитини може початися алергія і якщо давати різні види пюре, то важко буде визначити, на яке саме продукт дитина так реагує.

Перший раз потрібно дати половини чайної ложечки фруктового пюре після годування дитини грудьми. Давати пюре потрібно в один і той же час, наприклад, в 14 годин (при п’ятиразове годування через 4:00), тоді легше буде приєднати до нього через деякий час ще й овочеве пюре. Поступово протягом тижня (якщо дитина не турбується, у нього немає висипу) можна дійти до столової ложки. До 5-6 місяців (часу введення першого прикорму у вигляді овочевого пюре) дитина буде отримувати 30 г фруктового пюре (1,5 столових ложки).

Дитяче овочеве пюре

Якщо фруктове пюре було всього лише закускою, то овочеве пюре носить горду назву першого прикорму. При грудному вигодовуванні овочеве пюре починають давати в 5-6 місяців, при штучному і змішаному вигодовуванні — на два тижні раніше.

Овочеве пюре називається першим прикормом, так як воно починає витісняти грудне молоко. Його дають зазвичай о 14 годині при п’ятиразове вигодовуванні. Перший раз дається половина чайної ложечки і поступово за тиждень можна дійти до 30 г, а за місяць — до 150 м. Під час годування спочатку вводиться прикорм, а після цього вже дається груди. В цей же годування дитина буде отримувати і фруктове пюре. Хоча останнє не обов’язково, фруктове пюре можна перенести на інший час.

До овочевого пюре такі ж вимоги, як і до фруктового: перевагу потрібно віддавати готовому дитячому харчуванню. Починати краще з легкозасвоюваних пюре, таких, як кабачкової, з кольорової капусти, з капусти брокколі. Ну і, звичайно, овочеві пюре спочатку повинні бути однокомпонентними, суміші можна давати лише після того, як буде точно відомо, що у дитини немає алергії на ці продукти. На всіх баночках з дитячим харчуванням обов’язково написано, з якого віку його можна давати дитині.

Можна приготувати овочеве пюре і самостійно з тих же кабачків або картоплі. Для цього картоплю очищають, розрізають на шматочки, варять, протирають через сито (якщо розім’яти виделкою, то можуть бути грудочки і дитина вдавиться), розвести водичкою, в якій варилася картопля, знову поставити на вогонь і довести до кипіння. Як тільки пюре охолоне, його можна буде давати дитині. Приблизно через два тижні, якщо дитина нормально переносить пюре, в нього можна додати трохи вершкового або рослинного масла.

І тільки після того, як ви повністю ввели один вид овочевого пюре (наприклад, картопляне), можна також поступово починати вводити інший, додаючи його до першого.

Дитина починає отримувати прикорм, і це поступово приводить до перебудови роботи його шлунково-кишкового тракту. Перший прикорм — це перший крок до повноцінного харчування і прийому твердої їжі.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.