Дитяча стоматологія: щоб зубки не боліли

Дитяча стоматологія — це розділ стоматології, що займається лікуванням зубів і порожнини рота у дітей з дитинства до підліткового віку. Молочні зуби починають прорізатися в перші шість місяців життя дитини. До шести-семи років вони починають випадати і поступово заміщатися постійними зубами. Без належного догляду за зубами у дітей, також як і дорослих може початися руйнування зубів і інші проблеми.

Сьогодні карієс у дітей в ранньому віці зустрічається в п’ять разів частіше, ніж астма і в сім разів частіше, ніж сінна лихоманка.

Діти — це не просто маленькі дорослі; до їх лікування потрібен особливий підхід — дитячий стоматолог вміє не тільки лікувати їх, але і правильно заспокоїти, так як у дітей не завжди вистачає терпіння, щоб спокійно сидіти в кабінеті стоматолога.

Поширені причини звернення до дитячого стоматолога

 • Зламаний зуб. Якщо дитина зламав зуб, промийте порожнину рота теплою водою, прикладіть до обличчя холодний компрес, витягніть з рота фрагменти зуба і негайно зверніться до стоматолога.
 • Застуда на губах або в порожнині рота. У більшості випадків застуда у дітей проходить без лікування або після застосування безрецептурних засобів. Однак, якщо вона зберігається протягом п’яти-семи днів і більше, може знадобитися допомога дитячого стоматолога.
 • Вибитий постійний зуб. Якщо дитина втратила постійний зуб в результаті травми, сполосніть його водою (тримаєте зуб за верхню частину, а не за корінь). Потім вставте зуб в лунку, зверху покладіть шматок чистої марлі. Якщо зуб не виходить вставити на місце, покладіть його в чашку з молоком або водою. В обох випадках необхідно терміново звернутися до дитячого стоматолога — чим швидше ви це зробите, тим вище будуть шанси на успішне лікування.
 • Підвищена чутливість зубів дитини до крайніх температур, солодкої і / або кислої їжі також є причиною для звернення до дитячого стоматолога.
 • Зубний біль. Якщо дитина скаржиться на зубний біль і у вас немає можливості відразу ж відправитися на прийом до стоматолога, простежте, щоб він ретельно почистити зуби і прополоскати рот соляним розчином. Для тимчасового полегшення болю дитині можна дати парацетамол; ні в якому разі не давайте йому аспірин. Зверніться до стоматолога як можна швидше.
 • Карієс. При появі ознак карієсу дитини потрібно негайно звертатися до дитячого стоматолога.
 • Дитячий стоматолог не тільки лікує зуби у дітей, але і докладно консультує батьків щодо наявних у їх дитини проблем із зубами. Він може жати рекомендації, як краще організувати харчування дитини і змусити його позбутися від деяких шкідливих звичок, наприклад, звички смоктати великий палець (це нешкідливо у віці до чотирьох років, але у дітей більш старшого віку може призвести до порушення прикусу). Однією з найважливіших задах дитячої стоматології є навчання дитини правильному догляду за своїми зубами — щоб надалі йому якомога рідше вимагалося стоматологічне лікування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.