Дитяча депресія — якщо дитина втратила інтерес до життя

Не варто вважати депресію виключно атрибутом світу дорослих. Депресія буває і у дітей, навіть в самому ранньому віці. Розпитайте свого малюка про його почуттях і думках. Обговоріть незрозуміле для вас поведінку дитини з педіатром і поділіться з ним своїми побоюваннями.

У більшості випадків кілька відвідувань сімейного лікаря допомагають вирішити проблему дитячої депресії. Іноді депресія може бути викликана тим чи іншим захворюванням або розладом. Для визначення причини депресії, лікар проведе загальне медичне обстеження дитини і випише направлення на аналізи крові.

Як розпізнати депресію у дітей і підлітків?

Депресія у дітей ясельного та дошкільного віку виявляється у відсутності апетиту і стрімкій втраті ваги. Ви також можете помітити, що дитина втратила інтерес до улюблених занять і не хоче грати.

Депресія у дітей шкільного віку виявляється дещо інакше — крім інших характерних симптомів, у них спостерігається втрата впевненості в собі. Часто діти вважають себе «поганими» і нездатними зробити щось правильно. Підлітки при депресії стають байдужими до себе або членам сім’ї, хоча і не перестають ходити в школу, виконувати доручення батьків і свої щоденні обов’язки, втрачають інтерес до улюблених колись занять. Діти старшого віку також можуть їсти більше або менше, ніж зазвичай, і спати більше або менше, ніж раніше.

У деяких дітей депресія виявляється тільки частими головними болями або болем у животі, небажанням йти в школу або істериками. Якщо ці симптоми проявляються кожен день протягом тривалого часу (наприклад, декількох тижнів), не виключено, що дитина страждає від депресії.

Що викликає депресію у дітей і підлітків?

Ось лише деякі причини депресії у дітей та підлітків:

 • Переїзд на нове місце і зміна звичної обстановки
 • Перехід в іншу школу
 • Смерть домашнього вихованця, друга або члена сім’ї
 • Важка хвороба одного з членів сім’ї
 • Гормональні зміни в період статевого дозрівання
 • Чим можна допомогти дітям і підліткам, страждаючим депресією?

  Лікарське лікування, консультації психотерапевта або поєднання цих методів лікування часто допомагає дітям вилікуватися від депресії. У такому стані дітям обов’язково потрібно пройти консультацію у психолога, психотерапевта чи психіатра, які допоможуть виявити причину депресії. Сімейне консультування також дуже ефективно і допомагає всім членам сім’ї. При лікуванні дитячої депресії не варто нехтувати і ліками. У більшості випадків благополучний результат забезпечило саме поєднання лікарської і психотерапії.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.