Дитина в істериці: що робити?

Кожному доводилося хоча б раз спостерігати сцену, стала класикою, коли дитина просить щось у матері, отримує відмову, тут же падає на підлогу і починає битися об нього, звиватися і голосно кричати. Це видовище викликає неприязнь у глядачів, а батьків просто шокує. Але публічні «виступу» дітей — лише верхівка айсберга. Основні проблеми очікують батьків таких дітей вдома. Що ж призводить до дитячим істерик і як їх уникнути?

Причини дитячих істерик

Причина, за великим рахунком, одна — нервова система дитини не справляється з отриманими подразниками, що і проявляється такий бурхливою реакцією.

До істеричного припадку наводять кілька факторів, серед яких лідирують: втома, голод і неузгодженість дій батьків. Голодний або втомлений дитина відчуває в першу чергу дискомфорт, який ще не може пов’язати з конкретною причиною, у зв’язку з чим до його роздратуванню може привести будь, самий незначний фактор.

На неузгоджених діях батьків варто зупинитися докладніше, оскільки це — фактор, що потребує ретельної корекції усіма членами сім’ї. Які ж вчинки батьків можуть провокувати істерики? Це, звичайно, ситуації, коли один з батьків забороняє те, що інший дозволяє, або не завжди забороняє, тобто, немає послідовності та передбачуваності в поведінці батьків.

Як виглядає дитина в істериці

Діти, схильні істеричним припадків, зазвичай дуже вразливі і досить розумні, щоб простежити вигідні для себе причинно-наслідкові зв’язки, а в іншому вони ніяк не відрізняються від ровесників.

Істеричний припадок може розвинутися де завгодно, незмінним залишається одне: поряд повинні бути співчуваючі, і чим їх буде більше, тим краще, саме тому найчастіше такий стан розвивається на вулиці, в магазинах та інших публічних місцях.

Однак один і той же дитина може при одному батьку впадати в істерику, а при іншому і не думати про неї — це залежить від реакції конкретного батька.

Сама істерика проявляється по-різному, найчастіше це дві форми:

  • Істеричні крики і плач — найпоширеніша форма, при якій дитина, узятий за руку, бреде за батьками, але при цьому так кричить, що привертає увагу оточуючих, в результаті чого він добивається бажаного: батьки швидко залишають магазин, або купують раптом знадобляться іграшки.
  • Падіння, крики і ізвіваніе на підлозі — менш поширена форма істерики, яка впливає на оточуючих сильніше, і дитина швидше домагається поставленої мети.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.