Діти, секс і Інтернет: хто винен і що робити

Ваш восьмирічна дитина виявив в Інтернеті матеріали еротичного або порнографічного змісту. Це не дивно, адже будь Інтернет-пошуковик видає мільйони результатів за запитом «секс» і «порно». До речі, за результатами аналізу Інтернет-активності дітей, батьки яких використовують фільтр контент, ці слова займають відповідно четверте та шосте місце у рейтингу найпопулярніших пошукових запитів серед дітей у віці від восьми до дванадцяти років. Інше дослідження, проведене в 2008 році у Франції, двоє з трьох французьких підлітків у віці одинадцяти років хоча б раз бачили порнофільм. Що це означає і як повинні реагувати батьки?

Дитяча цікавість

Багато батьків побоюються, що в Інтернеті маленьких дітей підстерігають численні небезпеки, головна з яких — сексуальні посягання. Але ці страхи необгрунтовані. Група підвищеного ризику в цьому відношенні — дівчатка підліткового віку з історією сексуального насильства. Саме вони найчастіше стають жертвами сексуальних злочинців в Інтернеті. У цьому віці дівчинки особливо уразливі і потребують емоційної підтримки, яку шукають у незнайомих людей. Їм потрібно розуміння, а не сексуальні стосунки, але нерідко вони вступає в статевий зв’язок, щоб отримати цю емоційну підтримку і розглядають секс як неминуче зло. Фізична сила і примус мають місце тільки в 5% випадків.

Діти молодше одинадцяти років лазять по Інтернету в пошуках «порно» і «сексу» з різною метою. Іноді ними рухає звичайна цікавість — вони хочуть знати про проблеми, які не можуть обговорювати зі своїми батьками. Дівчаток цікавить менструація, вагітність або стосунки з хлопчиками. Хлопчиків цікавлять розміри статевих органів, волосся на тілі і норми сексуальної поведінки. Останнім часом все більше десятирічних хлопців цікавляться гомосексуальністю, статевою приналежністю і різними видами сексуальної поведінки.

Діти також часто використовують Інтернет для сексуального збудження і нових відчуттів. У переважної більшості дітей предпереходного віку є постійний і необмежений доступ в Інтернет, і вони можуть переглядати зображення, про які їхні батьки могли тільки фантазувати. Деякі з цих дітей відвідують такі сайти, зайти на які зважиться не кожен дорослий. Спрогнозувати, як вільний доступ в Інтернет відіб’ється на психічному та сексуальному здоров’ї цього покоління, неможливо, але можна з упевненістю стверджувати, що навряд чи цей вплив буде позитивним.

Дії батьків

Більшість батьків наївно і безвідповідально ставиться до Інтернет-активності дітей, у той час як їм потрібно зробити наступне:

 • Стежити за сайтами, які відвідує дитина. Недавнє дослідження показало, що 20% дітей у віці від п’яти до семи років користується Інтернетом абсолютно вільно і без будь-яких обмежень чи контролю з боку батьків. У 16% дітей молодше тринадцяти років є доступ до комп’ютера в спальні. Маленькі діти не повинні використовувати комп’ютер без ретельного контролю дорослих. Це занадто небезпечно навіть для соціально адаптованих дітей з благополучних сімей.
 • Як можна раніше почати сексуальне виховання. Відповідальні батьки починають говорити про статеві відносини і статевому дозріванні, ще коли ті вчаться ходити, і продовжують цей діалог аж до їх повноліття. Використовуйте події в житті дитини, щоб висвітлити ту чи іншу тему, навіть якщо мова йде про делікатних питаннях. Більшість батьків недооцінюють своїх дітей, вважаючи, що інтерес до сексу у них прокидається тільки в підлітковому віці, не раніше. Не варто підходити до питань сексуальної освіти з зайвою серйозністю, інакше дитина відчує незручність і дискомфорт.
 • Стати просунутим користувачем комп’ютера. Багато батьків стверджують, що їхня дитина розбирається в комп’ютерах набагато краще, ніж вони. Не варто пишатися цим фактом. Пам’ятайте: ви не можете контролювати те, чого не розумієте.
 • Як і будь-яка технологія, Інтернет може бути благом і покаранням. Пора батькам активніше зайнятися захистом дітей від загроз, які таїть у собі Інтернет.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.