Дистрофія сітківки — можлива втрата зору

Сітківка являє собою шар світлочутливої тканини, яка знаходиться в задньої частини ока. Функція сітківки полягає в перетворенні світлових сигналів в електричні. Ці сигнали потім через зоровий нерв надходять в мозок для подальшої інтерпретації.

Дистрофія сітківки — це загальний термін, який охоплює широкий спектр захворювань сітківки, що мають подібні симптоми. Дистрофія сітківки може розвиватися спонтанно, але найчастіше вона успадковується. Наслідки дистрофії сітківки для зору залежать від локалізації і ступеня пошкодження сітківки. Найпоширеніші види дистрофії сітківки:

 • Пігментний ретиніт
 • Пігментний ретиніт — термін, що описують безліч вроджених порушень, які викликають поступове погіршення зору. Це розлад зустрічається приблизно в одного з 3000 чоловік. Як правило, спочатку дитина починає скаржитися на погіршення нічного або периферичного зору у віці близько 10 років. Втім, вік появи перших симптомів може сильно варіюватися в залежності від типу пігментного ретиніту. Це захворювання прогресує повільно і через багато років може порушити колірне і центральний зір. Повна втрата зору у пацієнтів з пігментним ретинітом зустрічається дуже рідко. Одна з поширених форм пігментного ретиніту — синдром Ашера — супроводжується також і втратою слуху.

 • Хвороба Штаргардта
 • Ця хвороба може проявитися у віці близько 6 років; як правило, діти скаржаться на погіршення центрального зору і проблеми зі світловим зором. Прогноз при хворобі Штаргардта несприятливий; важливо якомога раніше почати лікування, щоб дитина в майбутньому міг зберегти більш-менш нормальну якість життя.

 • Природжений амавроз Лебера
 • Це рідкісний різновид дистрофії сітківки, ознаки якої зазвичай з’являються відразу після народження або протягом перших п’яти місяців життя. Природжений амавроз Лебера вражає одного з 80 тисяч дітей. Для дітей з цим порушенням характерно поганий зір і ністагм — мимовільні рухи очей. Це генетичне захворювання, викликане мутацією в системі кодування одного з найважливіших для очей генів.

  Хоча дистрофія сітківки є дуже серйозним порушенням, вона далеко не завжди приводить до сліпоти. За умови своєчасного лікування існує значна ймовірність того, що дитина зможе підтримувати нормальний спосіб життя, незважаючи на своє захворювання.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.