Дисплазія — що це?

Дисплазія — це аномальні зміни в ядрах клітин, цитоплазмі, або неправильний ріст самих клітин. Ці зміни можуть бути незначними або дуже сильно вираженими.

Фіброзно-м’язова дисплазія

Це порушення діагностується при надмірному зростанні клітин в стінках артерій. Через це артерії можуть звужуватися. Найбільш часто при фіброзно-м’язової дисплазії страждають ниркові артерії, але приблизно третина випадків доводитися на сонні артерії, що з’єднують серце і головний мозок. Хоча точна причина розвитку фіброзно-м’язової дисплазії невідома, передбачається, що це порушення може бути пов’язано з гормональними змінами, генетичними особливостями, внутрішнім механічною напругою і браком кисню в стінках кровоносних судин. Для лікування можуть бути використані препарати для нормалізації кров’яного тиску, ангіопластика та реконструктивна хірургія.

ектодермального дисплазії

ектодермального дисплазії — це група з більш ніж 100 вроджених захворювань, які характеризуються багатьма ознаками, включаючи дефекти зубів, волосся, нігтів і потових залоз. Для діагностики у людини повинно бути, щонайменше, два аномальних ектодермальних ознаки, включаючи деформовані зуби, рідке волосся або змінену форму нігтів. Іншими симптомами можуть бути: підвищена чутливість до світла, розщеплення губи і / або піднебіння, порушення зору, відсутність або неправильна форма пальців на руках або на ногах. Вилікувати ектодермальние дисплазії повністю не можна, проте є методи, що дозволяють послабити специфічні симптоми.

Скелетні дисплазії

Скелетні дисплазії викликають різні порушення кісткової і хрящової тканини, що робить вплив на розвиток в цілому. Одним з наслідків скелетної дисплазії може бути дуже низький зріст. Зазвичай це порушення є вродженим. Своєчасна допомога фахівця може зменшити ризик розвитку різних ускладнень, таких як дефекти хребта, порушення роботи серця і неврологічні проблеми. Найпоширенішими типами скелетної дисплазії є метафізарних хондродісплазія, ахондроплазія, спонділоепіфізарная дисплазія.

Цервікальна дисплазія

Цервікальна дисплазія — це аномальне зміна клітин поверхні шийки матки. Це порушення найбільш часто зустрічається у жінок у віці 25-35 років. Майже всі випадки як цервікальної дисплазії, так і раку шийки матки, пов’язані з папіломавірусом людини. Це дуже поширений вірус, який передається під час сексуальних контактів; лише деякі з його численних видів можуть призвести до дисплазії і раку. Наступні фактори збільшують ризик розвитку цервікальної дисплазії:

 • Початок статевого життя до 18 років
 • Пологи до 16 років
 • Велике число сексуальних партнерів
 • Різні захворювання в активній фазі або в анамнезі або прийом медичних препаратів, що пригнічують імунну систему
 • Куріння
 • Як правило, сама пацієнтка не може помітити які-небудь симптоми дисплазії шийки матки. Порушення виявляється за допомогою різних аналізів.

  Вибір методу лікування залежить від різновиду цервікальної дисплазії. При м’якій дисплазії достатньо проходити обстеження раз на 3-6 місяців. Для лікування помірної або важкої цервікальної дисплазії застосовують такі способи:

 • Кріохірургія (заморожування аномальних клітин)
 • Лазерна терапія — під час цієї процедури аномальні клітини знищують за допомогою лазера
 • електрохірургічний висічення петлею (ЕІП) — видалення аномальної тканини за допомогою спеціального інструмента
 • Хірургічне видалення тканин, порушених аномальними змінами (конизация шийки матки)
 • У дуже рідкісних випадках потрібна гістеректомія.
 • Цервікальна дисплазія може розвинутися в рак шийки матки лише через 10 років, однак щоб звести ризик його появи до мінімуму, потрібно почати лікування якомога раніше.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.