Дисменорея — як визначити причину болю?

загрузка...

Багато жінок під час менструацій відчувають неприємні відчуття. Дисменорея, або хворобливі менструації, може проявлятися як незначними болями внизу живота, так і психо-емоційними та вегето-судинними розладам. Болі, що виникають кожен місяць, їх очікування, негативно позначаються на загальному стані жінок, і навіть можуть призвести до розпаду сім’ї.

Дисменорея, в перекладі з грецької, означає утруднене менструальна витікання. У вітчизняній літературі дисменорею частіше називають альгоменореєю або альгодисменорея. Дисменорея — це порушення менструального циклу, що проявляється в переймоподібних або ниючих болях внизу живота, в області попереку або крижів під час місячних і супроводжуються загальним порушенням самопочуття.

Причини

Причини дисменореї точно не встановлені, але відомо, що вона пов’язана з порушенням синтезу простагландинів (гормонів, що викликають біль і запальну реакцію). Також, дисменорея може виникати за наявності гінекологічних захворювань (ендометріоз, міома матки, запальні процеси малого тазу, пухлини яєчників і вроджені аномалії статевих органів).

Класифікація

Виділяють первинну дисменорею, яка не пов’язана з анатомічними змінами внутрішніх статевих органів, і вторинну, яка виникає при появі патологічних процесів в органах малого тазу.

За вираженості симптомів дисменорею поділяють на легку, помірну та важку.

Первинна дисменорея

Первинна дисменорея зазвичай зустрічається у молодих дівчат і жінок. Болі з’являються разом з першою менструацією або через 1-1,5 року після менархе. Болі з’являються в перший день місячних або за 10-12 годин до них, за характером вони переймоподібні, локалізуються в нижній частині живота, можуть віддавати в пряму кишку, сечовий міхур або в поперек. Крім болів, можуть бути нудота, блювота, підвищення температури до 38 градусів, діарея, загальна слабкість і головний біль. З боку психо-емоційного статусу можуть виникати тривожність, дратівливість, плаксивість безсоння або сонливість. Часто первинна дисменорея зустрічається у астенічних жінок зі зниженою вагою і в емоційно нестійких, схильних до непритомності жінок.

Вторинна дисменорея

Вторинна дисменорея, як правило, спостерігається у жінок 30-35 років. Найчастішою причиною вторинної дисменореї є ендометріоз. При цьому захворюванні хворі скаржаться на ниючі болі внизу живота, які посилюються під час менструації. Ендометріозних болю тривають протягом перших двох-трьох днів місячних, майже не іррадіюють у поперек і пряму кишку і не супроводжуються вегетативними розладами (блювота, нудота, діарея, тахікардія, головний біль).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.