Дисфункція яєчників — грізний сигнал

Дисфункція яєчників являє собою порушення їх гормональної функції з- за патологічних змін в процесі утворення і виділення гормонів, що регулюють функціонування самих яєчників. Часто жінка може і не здогадуватися про наявність у неї такої проблеми як дисфункція яєчників. Тим не менше, якщо менструальний цикл став нерегулярним — то це обов’язковий привід для звернення до гінеколога.

До чого призводить?

При дисфункції яєчників проблеми з циклом можуть виникати з причини порушення процесу овуляції, які носять виражений гормональний характер. У разі порушення овуляції менструальні кровотечі можуть стати мізерними, в той час як між ними присутні невеликі виділення крові.

У деяких випадках, навпаки, дисфункція яєчників викликає рясні і тривалі менструальні кровотечі. Характерною ознакою наявності проблем з жіночим здоров’ям може стати затримка місячних більше 35 днів, після якої настають тривалі менструальні кровотечі. Що саме по собі є чинником, що провокує розвиток анемії. Досить часто вони тривають протягом тижня або довше і супроводжуються сильними болями, що тягнуть внизу живота. Дисфункція яєчників може викликати і зміни емоційного стану жінки, викликаючи часту зміну настроїв, дратівливість, збудженість, які переходять у млявість, апатію, сонливість.

При відсутності своєчасної діагностики та лікування ознаки анемії можуть розвиватися, про що свідчать загальна слабкість, блідість шкірних покривів, зниження апетиту, прискорене серцебиття, головний біль. Якщо ж і на цьому етапі не робиться лікування, то менструальні кровотечі можуть взагалі припинитися. Дисфункція яєчників повинна бути обов’язково пролікована, так як в противному випадку вона може спричинити за собою такі ускладнення як безпліддя і поява новоутворень.

Діагностика

Діагностування дисфункції яєчників включає в себе цілий комплекс досліджень: огляд у гінеколога та ендокринолога; дослідження гормонального фону; виявлення наявності захворювань, що передаються статевим шляхом; УЗД органів малого тазу; гістероскопія, гістологічне дослідження, а також дослідження стану гіпофіза за допомогою магнітно- резонансної томографії.

Виникнення дисфункції яєчників може бути пов’язано з наявними дефектами яєчника, як уродженими, так і придбаними; із запальними захворюваннями внутрішніх статевих органів, які супроводжуються порушенням менструального циклу. Захворювання ендокринної системи також можуть провокувати розвиток дисфункції яєчників: порушення в роботі щитовидної залози, наднирників, гіпофіза, гіпоталамуса. Наявність захворювань, що передаються статевим шляхом, значно підвищує вірогідність появи дисфункції яєчників, як і постійні стреси, неврози, нервове перенапруження.

Лікування

При виявленні в ході діагностики захворювань, що передаються статевим шляхом, насамперед, проводять їх лікування. Захворювання ендокринної системи, запальні процеси також повинні бути усунені перед початком лікування дисфункції яєчників. При наявності дефектів самих яєчників може застосовуватися інструментальне втручання. Проведена гормональна терапія має на меті як налагодити гормональний фон жіночого організму, так і відновити нормальний процес овуляції. Це тягне нормалізацію і менструального циклу, який поступово відновлюється, що дозволяє пацієнтці вагітніти в майбутньому. Для успішного лікування дисфункції яєчників пацієнтці необхідно вести більш здоровий спосіб життя, який передбачає раціональне харчування, дозоване фізичне навантаження, а також намагатися уникати стресових ситуацій і нормалізувати роботу нервової системи. Хороший ефект надають і проводяться сеанси гінекологічного масажу, голкорефлексотерапії, вітамінотерапія, прийом біологічно активних добавок. Все в комплексі це дозволяє максимально швидко усунути наявні проблеми, нормалізувати цикл і подарувати жінці можливість випробувати найголовніше в її житті — щастя материнства.

Наталія Біатова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.