Дисбактеріоз — до чого доводить самолікування

Дисбактеріоз — це порушення, при якому порушується баланс мікрофлори кишечника. Про цю проблему давно знали представники традиційної медицини різних країн, але лише недавно на неї звернули увагу в колах професійних медиків.

Корисні бактерії

Незабаром після народження наш кишечник заселяється безліччю різних бактерій. Вчені давно знали, що велика честь цих бактерій нешкідлива, але лише порівняно недавно вдалося довести, що деякі з них дуже корисні. Ці бактерії сприяють абсорбції мінералів і вітамінів, допомагають регулювати роботу імунної системи і, що ще важливіше, фізично займають простір, обмежуючи таким чином розмноження шкідливих бактерій. Найвідомішими з цих корисних бактерій є ацидофільні лактобактерії (actobacillus acidophilus) — поширений інгредієнт так званих живих йогуртів.

Причини

Дисбактеріоз розвивається, коли корисні бактерії гинуть, або їх активність обмежується. У цього є дві основні причини: неправильне харчування і прийом антибіотиків. Антибіотики вбивають не тільки шкідливі, але й корисні бактерії, що дозволяє практично безконтрольно розмножуватися шкідливим мікроорганізмам. Раціон, багатий простими вуглеводами, сприяє активному розмноженню дріжджових організмів, особливо, кандиди.

Крім того, в нездорової дієти, як правило, не вистачає продуктів, необхідних для підтримання життєдіяльності корисних бактерій. До таких продуктів відносяться кисломолочні продукти, овочі, фрукти, а також глюкоманнан, що є багатим джерелом корисних бактерій.

Продукти, що містять штучні консерванти, підсолоджувачі, підсилювачі смаку та барвники, також можуть порушувати бактеріальний баланс кишечника.

Симптоми

Найбільш поширеними симптомами дисбактеріозу є:

 • Пронос;
 • Безпричинне зміна ваги;
 • Часті епізоди вагінальних дріжджових інфекцій;
 • Запор;
 • Лупа і грибок на нігтях;
 • Підвищена стомлюваність, млявість;
 • Пригніченість і підвищена тривожність;
 • Часті інфекції синуса;
 • Діабет та інші аутоімунні розлади.
 • Лікування

  Щоб справитися з дисбактеріозом, потрібно, перш за все, змінити свій раціон. Перш за все, уникайте рафінованої вуглеводної їжі і обмежте споживання продуктів з різними штучними добавками. Включіть з раціон молочні продукти, але пам’ятайте, що не всі вони корисні при дисбактеріозі. Наприклад, молоко та тверді сири можуть викликати сильний запор, і іноді шкідливі для мікрофлори кишечника. Почастіше їжте йогурт і сир, пийте кефір; в дієті обов’язково повинні бути присутніми свіжі фрукти та овочі.

  У деяких випадках при лікуванні дисбактеріозу можуть бути використані антибіотики — як правило, це необхідно при надмірно активному розмноженні шкідливих бактерій в кишечнику.

  Хоча звичайні лікарські препарати діють швидше, при можливості слід віддати перевагу рослинам, що володіє антибіотичну дію. Наприклад, екс тракт насіння цитрусових володіє широким спектром антибактеріальних і протигрибкових властивостей. Звичайна доза при дисбактеріозі — від 600 до 1600 мг на день. Однак, перш ніж починати прийом будь-яких препаратів, необхідно проконсультуватися з лікарем, так симптоми дисбактеріозу неспецифічні і можуть вказувати на більш серйозні порушення.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.