Диротон — інструкція: як використовувати інгібітори АПФ

Диротон — це лікарський препарат для зниження артеріального тиску (АТ). Він перешкоджає утворенню біологічно активних речовин, сприяють підйому АТ і скупченню підвищеної кількості рідини в організмі. Дія ДИРОТОНУ триває протягом доби після прийому.

Що таке інгібітори АПФ

У крові людини є речовини, які сприяють спазму кровоносних судин і піднесенню АД — ангіотензин. Це білки, які утворюються з нейтрального білка плазми ангиотензиногена. Спочатку з нього під впливом ферменту реніну (його виробляють нирки) утворюється також нейтральний білок ангіотензин I, потім з ангіотензину I під впливом іншого ферменту — ангіотензинперетворюючого або АПФ (він виробляється в легенях) утворюється ангіотензин II, який має виражену вазоконстрикторного (судинозвужувальну) дією. Крім того, ангіотензин II стимулює вироблення гормонів, які затримують в організмі рідина (альдостерону і антидіуретичного гормону — АДГ), що також сприяє піднесенню АД.

Сьогодні для зниження артеріального тиску широко застосовуються ліки, що пригнічують вироблення АПФ, що призводить до зменшення утворення ангіотензину II і зниженню АТ. Інгібітори АПФ сприяють продовженню життя у хворих хронічною серцевою недостатністю та артеріальною гіпертензією.

Механізм дії ДИРОТОНУ

Диротон (міжнародна непатентована назва — лізиноприл) — це лікарський препарат для зниження артеріального тиску, який випускається в таблетках різної дозування (по 2,5, 5, 10 і 20 мг) угорської фармацевтичної компанією Гедеон Ріхтер.

Диротон відноситься до інгібіторів АПФ, він перешкоджає утворенню ангіотензину II з ангіотензину I. У результаті в крові зменшується вміст ангіотензину II, альдостерону, АДГ. Все це призводить до зниження артеріального тиску і навантаження на серце. У тому числі знижується тиск у легеневих капілярах, збільшується хвилинний об’єм крові і підвищується переносимість навантажень серцевим м’язом у хворих з хронічною серцевою недостатністю. Диротон більше розширює артерії, ніж вени, що дозволяє його використовувати при варикозному розширенні вен. При тривалому застосуванні препарату зменшується гіпертрофія (потовщення стінок) серцевого м’яза, поліпшується кровопостачання ішемізованої (обескровленноой в результаті звуження живлячих її артерій) серцевого м’яза.

Диротон добре всмоктується в кишечнику, поступає в кров і діє на протязі доби. Виводиться нирками в незмінному вигляді. Стійкий ефект спостерігається при постійному прийомі препарату протягом не менше місяця.

Показання та протипоказання для застосування ДИРОТОНУ

Диротон призначають:

 • при стійкому підвищенні артеріального тиску — як в якості єдиного препарату, так і в складі комплексного лікування;
 • при хронічної серцево-судинної недостатності — у складі комплексного лікування;
 • при інфаркті міокарда в першу добу захворювання, якщо немає різкого зниження артеріального тиску для підтримки правильного кровообігу і профілактики порушень діяльності серцевого м’яза;
 • при порушеннях функції нирок та високому АТ у хворих на цукровий діабет.
 • прийому Диротону протипоказаний:

 • при алергічних реакціях на препарат, особливо, що виражаються в набряку Квінке, у тому числі при набряку Квінке на тлі алергії на інші лікарські препарати або харчові продукти;
 • у віці до 18 років (клінічні дослідження не проводилися);
 • при вагітності та годуванні дитини грудьми;
 • при підвищеній чутливості до Диротон або інших інгібіторів АПФ.
 • З обережністю слід призначати диротон при важких захворюваннях нирок з порушенням їх функції, деяких захворюваннях серця, низькому АТ, недостатності мозкового кровообігу), ішемічної хвороби серця, важких формах цукрового діабету, системних захворюваннях сполучної тканини (в тому числі склеродермії, системного червоного вовчаку), пригніченні кістковомозкового кровотворення, зневодненні (наприклад, на тлі проносу і блювання), нестачі в організмі натрію (наприклад, при безсольовій дієті), в літньому віці.

  Під час лікування Диротону не рекомендується вживати спиртні напої, вони можуть посилити дію препарату і викликати різке падіння артеріального тиску. Не можна також керувати автомашиною і виконувати інших робіт, що потребують чіткої координації рухів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.