Димексид — зніме запалення і біль, вилікує облисіння

Димексид має антибактеріальну, протизапальну і знеболюючу дію. Він відноситься до препаратів, які застосовуються тільки зовнішньо. Тим не менш, він активно проникає через шкіру та слизові оболонки в кров і може надавати загальний вплив на організм. Саме тому він має досить багато протипоказань для застосування.

Що за препарат димексид і як він діє

Активним діючою речовиною димексиду є диметилсульфоксид, який різними фармацевтичними фірмами випускається під назвами ДМСО, бросорб, дамул, делтан, демасорб, демавет, дермасорб, долікур, дромісол, мастан та іншими.

Випускається димексид у флаконах по 100 мл і являє собою безбарвну прозору рідину із специфічним запахом, яка прекрасно змішується з водою в будь-яких співвідношеннях.

Димексид може дуже добре проникати через біологічні мембрани, у тому числі через шкіру і слизові оболонки, тому навіть при зовнішньому застосуванні може надавати загальну дію на організм. Проникаючи вглиб тканин, димексид має протизапальну, помірне протимікробну і місцеву знеболюючу дію. Крім того, він може розчиняти тромби у кровоносних судинах, що утворюються при тромбофлебітах.

Димексид також здатний поліпшувати обмінні процеси в клітинах шкіри і слизових оболонок шляхом пригнічення активності вільних радикалів. Це властивість зробило препарат незамінним при лікуванні осередкового облисіння у дорослих.

При яких захворюваннях застосовується димексид

Найбільше застосування димексид знайшов при різних захворюваннях шкіри та м’яких тканин. Його застосовують при лікуванні осередкового облисіння у дорослих, у цьому випадку поліпшення обмінних процесів в клітинах шкіри волосистої частини голови приводить до поліпшення стану коренів волосся і їх зростанню. Цей препарат застосовується при лікуванні опіків і екзем — він сприяє зменшенню запального процесу і попереджає попадання на опікову поверхню і мокнучу поверхню шкіри при екземі інфекції.

Поліпшення обмінних процесів в шкірі сприяють поліпшенню перебігу системних захворювань сполучної тканини, наприклад, склеродермії.

При гнійничкових захворюваннях шкіри, у тому числі при юнацьких вуграх, фурункульозі і так далі, поліпшення настає завдяки протизапальну та протимікробну дію димексиду. Всі властивості димексиду необхідні для того, щоб відновити цілісність шкірних покривів при гнійних ранах і трофічних виразках.

При тромбофлебітах поверхневих вен димексид сприяє розсмоктуванню тромбів і відновленню нормального стану стінок вен.

Широке застосування димексид знайшов при захворюваннях суглобів і хребта, як запальних, так і дегенеративно-дистрофічних. При місцевому застосуванні він прекрасно знімав запалення і біль. Шляхом відновлення обмінних процесів в суглобі він частково сприяв відновленню функції суглобів.

Застосовується димексид і в гінекологічній практиці для лікування інфекційно-запальних захворювань зовнішніх жіночих статевих органів.

У травматології димексид використовують при різних травмах, ударах, розтягуванні зв’язок, що супроводжуються набряком тканин. Димексид знімає запалення і набряк, сприяє розсмоктуванню гематом.

Кому не можна користуватися димексидом і побічні ефекти цього препарату

Димексид має досить багато протипоказань, так як він активно долає бар’єри у вигляді шкіри і слизових оболонок, потрапляє в кров і надає загальний вплив на організм.

Димексид протипоказаний при порушенні функції нирок або печінки, так як саме ці органи відповідальні за розкладання димексиду на продукти обміну і виведення їх з організму. Не можна застосовувати димексид також при глаукомі (підвищений внутрішньоочний тиск), катаракті, ішемічної хвороби серця, вираженому атеросклерозі, вагітності, годуванні дитини грудьми, у віці до 15 і після 60 років і при підвищеній чутливості до цього препарату організму хворого.

З обережністю потрібно застосовувати димексид разом з іншими лікарськими препаратами, як загального, так і місцевого дії, так як димексид може підсилювати їх дію, в тому числі і побічні ефекти. Але в той же час поєднання димексиду з зовнішніми лікарськими засобами, до складу яких входять антибіотики, нестероїдні протизапальні препарати та гепарин цілком припустимо.

З побічних ефектів димексиду відомі алергічні реакції та подразнення шкіри і слизових оболонок, які супроводжуються сухістю шкіри і свербінням. Зрідка зустрічаються побічні ефекти у вигляді непереносимості запаху димексиду і бронхоспазмів.

Димексид — це препарат, який може допомогти багатьом хворим.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.