Димексид — застосування: призначається при різних захворюваннях

Застосування димексиду при самих різних захворюваннях обумовлено його властивостями. Цей препарат покращує клітинний обмін речовин, володіє протизапальними, протимікробними, знедолюється властивостями, здатний розсмоктувати тромби в поверхневих венах.

Застосування димексиду при осередковому облисінні у дорослих

Перш за все, димексид застосовується при осередковому облисінні у дорослих. Деякі довідники ліків відносять його до групи препаратів для лікування алопеції. При нанесенні на уражені ділянки шкіри волосистої частини голови димексид стимулює обмін речовин в клітинах шкіри шляхом придушення активності вільних радикалів, що володіють токсичною дією. Це допомагає клітинам шкіри, в тому числі цибулинам волосся, відновитися.

Застосовують димексид двічі в день в нерозбавленому вигляді, змочуючи ватний тампон, яким потім наносять препарат на шкіру (але тільки в жодному разі не втираючи). При тривалому застосуванні (від трьох до шести місяців) на повністю облисів ділянках шкіри з’являються нові волосся.

Застосування димексиду при гнійничкових захворюваннях шкіри

Димексид самостійно або в поєднанні з іншими лікарськими препаратами з успіхом застосовують при лікуванні гнійничкових захворювань шкіри. Наприклад, при юнацьких вуграх, фурункульозі, мікробній екземі, стрептодермії і так далі. Застосування димексиду дозволяє зняти запальний процес, частково знищити збудників інфекції і значно поліпшити загальний стан шкіри шляхом стимуляції обмінних процесів.

Застосовують димексид у даному випадку розбавленим. Концентрація розчину буде залежати від чутливості шкіри. На не дуже чутливу шкіру можна наносити розчин димексиду на дві третини розведений водою (30%). При підвищеній чутливості можна використовувати і 10% розчин. Застосовуються аплікації з димексидом. Для цього заздалегідь приготовленим розчином змочують серветку і накладають її на ділянки шкіри з гнойничками. Зверху серветка накривається поліетиленом і ще однієї сухий полотняною серветкою. Процедура проводиться протягом півгодини один раз на день, всього на курс потрібно буде зробити 10-15 процедур.

Застосування димексиду при захворюваннях суглобів і хребта

Димексид застосовується при запальних (у тому числі при інфекційно-алергічних) і дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів та хребта. До таких захворювань відносяться запальні процеси в окремих і множинних суглобах (артрити та поліартрити, в тому числі ревматоїдні артрити), у хребті (хвороба Бехтерева), обмінні порушення в суглобах (остеоартрози) і хребті (остеохондрози).

При запальних процесах в суглобах і хребті димексид знімає запалення, набряк, значно зменшує болі і сприяє відновленню функції органу. При дегенеративно-дистрофічних захворюваннях він покращує обмінні процеси в клітинах хрящової тканини і внутрішньосуглобової оболонки, знімає біль і також частково відновлює функції суглоба.

На суглоби роблять аплікації з 50% розчином димексиду. Для цього вихідний розчин розводять наполовину водою і змочують їм марлеву серветку. Потім серветку накладають на суглоб, розправляють, зверху покривають поліетиленовою плівкою і ще однієї бавовняною серветкою і залишають на півгодини. Такі процедури робляться раз на день числом до 10-15.

Застосування димексиду при тромбофлебітах і трофічних виразках

При тромбофлебітах поверхневих вен відбувається закупорка просвіту вен тромбами. Порушення венозного відтоку крові або постачання тканин артеріальною кров’ю внаслідок звуження артерій може викликати трофічні порушення в тканинах. Клітини тканин, хронічно недоодержують поживних речовин і кисню, починають відмирати, в результаті чого утворюються трофічні виразки.

У цьому випадку димексид також допоможе поліпшити стан тканин. При тромбофлебіті він проникає в стінки поверхневих вен і сприяє розчиненню тромбів. Трофічні виразки одним димексидом вилікувати, звичайно, неможливо, але у складі комплексного лікування він може значно поліпшити стан хворого.

При тромбофлебітах застосовуються аплікації з 50% димексидом, а при трофічних виразках потрібно застосовувати меншу концентрацію цього препарату, від 10 до 30%.

Застосування димексиду при травмах

Димексид широко застосовується при різних травмах: ударах, розтягуванні зв’язок і так далі. При цьому знімається запалення і набряк тканини, швидше розсмоктуються гематоми. Якщо цілісність шкіри не порушена, то застосовуються 50% розчини, а при відкритих ранах — 30-10% розчини.

Застосовується димексид за призначенням лікаря, оскільки має достатньо багато протипоказань.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.