Димексид в гінекології: застосовується як допоміжний засіб

загрузка...

Димексид — це лікарський препарат для зовнішнього застосування , який володіє антибактеріальними, протизапальними і легкими анестезуючими властивостями. Всі ці властивості використовуються при лікуванні інфекційно-запальних захворювань зовнішніх жіночих статевих органів, підсилюючи ефект інших лікарських препаратів.

За яких гінекологічних захворюваннях призначається димексид

Димексид призначають при інфекційно-запальних захворюваннях зовнішніх жіночих статевих органів, піхви і шийки матки (вульвовагинитах, цервіцітах) будь-якого походження (бактеріального, грибкового, вірусного, викликаного найпростішими). Такі захворювання, як правило, супроводжуються набряком тканин, виділенням, печінням і сверблячкою.

Крім того, димексид застосовується при лікуванні ерозії шийки матки і в якості відновного лікування після місцевого застосування променевої терапії у хворих з онкологічними захворюваннями жіночих статевих органів.

У всіх цих випадках дімескід застосовується не самостійно, а в складі комплексного лікування. Призначається він лікарем, процедури повинні проводитися в медичній установі.

Як діє

Димексид має виражену протизапальну дію шляхом пригнічення дії біологічно активних речовин, що викликають запальний процес (наприклад, простагландинів). Він здатний значно зменшувати набряк тканин і ексудацію, тобто виділення зі статевих органів. Одночасно він володіє і протимікробну дію, так як здатний проникати через мембрани до клітин бактерій. Місцевоанестезуючу дію димексиду зменшить такі неприємні відчуття, як печіння і сверблячка в області статевих органів.

Крім того, димексид має здатність проводити розчинені в ньому ліки через шкіру та слизові оболонки без їх пошкодження. При цьому ефективність застосовуваних з димексидом ліків може багаторазово збільшуватися, а самі вони можуть накопичуватися в тканинах. Це властивості димексиду має, як позитивні сторони, так і негативні. До позитивних належить збільшення ефективності застосовуваних разом з димексидом антибіотиків (наприклад, хлорамфеніколу), а до негативних — посилення разом з основною дією і побічних ефектів ліків.

Крім того, димексид легко проникає через бар’єри шкіри і слизових оболонок і може надавати загальний вплив на організм. Тому його можна застосовувати не всім хворим.

Протипоказання

Димексид протипоказаний при важких захворюваннях печінки і нирок з порушенням їх функції, ішемічної хвороби серця (після інфаркту міокарда або з частими приступами стенокардії), вираженому атеросклерозі, порушенні мозкового кровообігу у вигляді ішемічного інсульту та його наслідків, деяких офтальмологічних захворюваннях (наприклад, при підвищенні внутрішньоочного тиску — глаукомі і катаракті).

Крім того, димексид протипоказаний при вагітності, годуванні дитини грудьми, у віці до 15 і після 60 років. Незважаючи на те, що лабораторні дослідження не виявили будь-якого негативного впливу на дані контингенти хворих, клінічні випробування на них не проводилися.

Побічних ефектів димексид практично не викликає, якщо його застосовувати правильно. Часто виникає тільки індивідуальна непереносимість цього препарату, яка проявляється набряками і сверблячкою. Можуть розвиватися також бронхоспазми, так як цей препарат володіє своєрідним часниковим запахом, який переносять не всі хворі.

Як застосовується

Димексид в гінекології застосовується суворо за призначенням лікаря. Перед проведенням процедур проводиться проба на чутливість до цього препарату: на внутрішню поверхню передпліччя наноситься крапля розчиненого наполовину у воді димексиду. Про нормальній переносимості препарату говорить відсутність почервоніння і набряку.

Для лікування запальних процесів в області піхви і шийки матки використовуються вагінальні тампони з 10-30% розчином димексиду. Тривалість процедур і їх число визначається гінекологом. Самостійно такі процедури не проводяться.

У деяких випадках гінекологи призначають одночасне введення димексиду і антибіотиків в одному тампоні.

Випускаються також свічки прополіс-Д з димексидом. Свічки вводяться в піхву два рази на добу протягом двох тижнів. При необхідності курс лікування повторюють.

Димексид застосовується в гінекології як допоміжний засіб для лікування запальних захворювань. Але робиться це тільки за призначенням лікаря у медичному закладі.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.