Димексид — свічки прополіс-Д для лікування гінекологічних, урологічних і проктологічних захворювань

Свічки з одним тільки димексидом не випускаються, але є свічки прополіс-Д, до складу яких входить прополіс і димексид — речовини, які взаємно підсилюють дію один одного. Ці свічки можна вводити і вагінально, і ректально, тому вони знайшли широке застосування при різних захворюваннях органів малого тазу.

Як діють свічки прополіс-Д

До складу свічок прополіс-Д входять прополіс і димексид. При цьому виготовлений за спеціальною методикою прополіс активізує захисні сили організму (імунітет), виявляє протимікробну, протизапальну і місцевоанестезуючу дію. Прополіс сприяє розсмоктуванню рубців і відновленню тканин.

Димексид також володіє всіма цими властивостями. Крім того, він здатний швидко проникати в клітини слизових оболонок і транспортувати разом з собою інші лікарські речовини, одночасно посилюючи їх властивості. В даному випадку він значно посилює всі властивості прополісу та сприяє його накопиченню в тканинах. При цьому димексид відновлює і підвищує чутливість збудників інфекції до антибактеріальній дії прополісу.

Свічки димексид-Д в лікуванні гінекологічних хворих

Свічки димексид-Д застосовуються в гінекології як допоміжний засіб при лікуванні різних інфекційно-запальних процесів зовнішніх статевих органів, піхви і шийки матки, викликаних різними збудниками інфекції — бактеріями, вірусами, найпростішими, грибками. Свічки димексид-Д при цьому призначаються у складі комплексного лікування. Вони активізують захисні сили організму, володіють легким антибактеріальним і місцевоанестезуючу, виражену протизапальну дію. При їх застосуванні запальний процес в області жіночих статевих органів і супутні їм неприємні симптоми (печіння, свербіж, виділення) проходять швидше і, як правило, без ускладнень.

Призначають свічки прополіс-Д по одній свічці вранці і на ніч в піхву протягом двох тижнів. За призначенням лікаря курс лікування можна повторювати.

Свічки димексид-Д у лікуванні урологічних захворювань

Свічки димексид-Д призначають в урології при лікуванні хронічних циститів, а також гострих і хронічних простатитів. Особливістю цих захворювань є тривале, поступово наростаюче і спочатку непомітне перебіг. Велике значення при цьому має стан загального та місцевого імунітету — здатності організму чинити опір інфекції. Всі симптоми цих захворювань (порушення сечовипускання, болі) зазвичай пов’язані з запальним набряком тканин. Крім того, внаслідок довгостроково протікає запального процесу створюється загроза розростання рубцевої тканини з порушенням функції уражених органів.

Свічки димексид-Д стимулюють імунітет і одночасно надають протимікробну і протизапальну дію. Знімається набряк тканин, в результаті чого у хворих відновлюється нормальне сечовипускання, проходять болі, викликані набряком тканин. Прополіс і димексид перешкоджають також розростанню сполучної тканини і попереджають швидкий розвиток порушення функції сечового міхура і передміхурової залози.

Для лікування урологічних захворювань димексид-Д призначають по одній свічці на ніч у пряму кишку. Перед введенням свічки хворому рекомендується зробити теплу ванну — так препарат швидше подіє. На курс лікування потрібно тридцять щоденних процедур. Всього рекомендується провести три курси лікування з інтервалами між ними по два місяці.

Свічки димексид-Д в лікуванні проктологічних захворювань

Свічки димексид-Д досить часто застосовуються при лікуванні різних захворювань прямої кишки. Як відомо, ця область є дуже болючою, так як має велику кількість нервових закінчень. Свічки прополіс-Д володіють місцевоанестезуючу дію, тому добре знімають болі, що виникають при геморої, тріщинах заднього проходу, запальних процесах в області прямої кишки і оточуючих її м’яких тканинах (наприклад, при парапроктітах — запаленні навколишнього пряму кишку клітковини). Свічки димексид-Д застосовують також після проктологічних операцій.

У всіх цих випадках свічки димексид-Д справляють не тільки знеболювальну дію, але й активно знімають запалення, надають легке антибактеріальну дію, сприяють швидшому відновленню тканин.

Застосовують свічки димексид-Д по одній свічці один-два рази на день протягом двох-трьох тижнів. При цьому рекомендується дотримуватися дієти, що сприяє послабленню стільця.

Димексид-Д практично не має побічних ефектів крім алергічних реакцій, але так як застосовується він для лікування серйозних захворювань, процедури потрібно узгоджувати з лікарем.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.