Димексид для волосся: допоможе вилікувати облисіння і зміцнити волосся

загрузка...

Димексид — це, перш за все, лікарський препарат для лікування вогнищевого облисіння у дорослих. Він дратує шкіру, викликаючи приплив до неї крові і добре активізує обмін речовин в клітинах шкіри волосистої частини голови, в результаті чого «оживають» цибулини волосся і починають рости нові стрижні волосся.

Як діє димексид на волосяну частину голови

Димексид застосовується тільки зовнішньо і випускається у вигляді рідини у флаконах по 100 мл. Зазвичай перед вживанням цей препарат розводять водою у тій чи іншій пропорції. При нанесенні на шкіру волосистої частини голови димексид дуже швидко проникає в глибші шари шкіри і частково всмоктується в кров, надаючи швидке вплив на організм.

На клітини шкіри він також впливає — він активізує обмінні процеси в клітинах шляхом придушення дії вільних радикалів. У результаті в клітинах шкіри відновлюється нормальний обмін речовин, що в свою чергу відбивається і на стані волосяних цибулин. Нормальний обмін речовин в цибулинах призводить до прискореного зростання волосся. При цьому волосся стає більш сильними, еластичними і блискучими.

Але димексид підійде не всім. Так як цей препарат легко всмоктується і надає загальний вплив на організм, його не можна застосовувати при вагітності, годуванні дитини грудьми, у віці до 15 і після 60 років, при порушенні функції печінки і нирок, ішемічної хвороби серця, вираженому атеросклерозі, глаукомі, катаракті, а також при індивідуальній непереносимості цього препарату організмом хворого.

Димексид при лікуванні осередкового облисіння

При осередковому облисінні (алопеції) випадання волосся відбувається у вигляді одного або декількох вогнищ діаметром кілька сантиметрів. Це захворювання має складні, не до кінця встановлені причини. Вважається, що причиною може бути спадковість, аутоімунні (з алергією на власні тканини) процеси, будь-які хронічні захворювання внутрішніх органів, ендокринні захворювання, стреси і так далі.

Для того, щоб остаточно позбутися осередкової алопеції, необхідно повністю обстежитися, виявити основне захворювання, яке призвело до облисіння і пролікувати його. Але крім загального лікування проводиться ще і місцеве лікування алопеції. Для цієї мети можна застосовувати димексид. Нерозведений димексид надає подразнюючу дію на шкіру голови, що викликає прилив крові до ураженої ділянки. У поєднанні зі стимуляцією обмінних процесів це сприяє поступовому відновленню росту волосся.

Для лікування вогнищевого облисіння димексид застосовують двічі на день протягом трьох-шести місяців. Його наносять на уражені ділянки за допомогою ватного тампона, злегка промокаючи їм поверхню шкіри (не втирати і не масажувати!).

Перед застосуванням димексиду слід зробити шкірну пробу для того, щоб виключити підвищену чутливість до даного препарату. Для цього на тонку чутливу шкіру внутрішньої поверхні передпліччя наносять невелику кількість димексиду наполовину розбавленого водою (50% розчин) і злегка втирають. Блондинки з тонкою шкірою можуть розбавити димексид більше і використовувати 30-10% розчини. Якщо не буде почервоніння і набряку, можна приступати до лікування.

Димексид для зміцнення волосся

Димексид можна використовувати і для зміцнення волосся. У цьому випадку димексид використовується в різних водних розведеннях — він чудово розчиняється у воді в будь-яких пропорціях. Активізуючи обмін речовин в шкірі голови, цей препарат буде і зміцнювати волосся. Після курсу лікування вони можуть стати більш міцними і блискучими, поступово покращиться ріст волосся.

Розводять димексид по-різному, залежно від чутливості шкіри. Для зміцнення волосся найчастіше використовуються 10-30% водні розчини цього препарату. Розчин димексиду наноситься на коріння волосся ватним тампоном і злегка втирається, після чого голову покривають поліетиленом і бавовняною тканиною. Процедура триває півгодини і не вимагає подальшого миття волосся. Всього на курс призначають від 10 до 15 щоденних процедур.

Масляні маски з димексидом

Димексид краще всього не змішувати з іншими інгредієнтами, так як він може посилювати їх дію, в тому числі і побічні ефекти. Особливо небезпечно змішування димексиду з різними маслами (як це рекомендується в Інтернеті). Димексид не розчиняється в масляних розчинах і може викликати хімічний опік шкіри.

Джерела з Інтернету пропонують використовувати димексид як свого роду транспортний засіб для доставки в глибокі шари шкіри корисних речовин (у тому числі вітамінів А і Е). Але димексид і сам по собі досить ефективний препарат і немає ніякого сенсу змішувати його ще й з маслами. При цьому з маслами використовується нерозбавлений димексид, який пропонується втирати в шкіру голови і тримати маску півгодини. Це дуже небезпечно.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.