Димексид для росту волосся: важливо правильне застосування

Димексид застосовують для поліпшення росту волосся , але тільки за призначенням та під наглядом лікаря. Димексид ставиться до лікарських препаратів рецептурного відпуску, так як в силу своєї хорошої усмоктуваності може надавати загальний вплив на організм.

Що робити, якщо випадає волосся

Волосся може випадати з різних причин. Найчастіше цей процес пов’язаний із загальним станом організму. Випадання волосся може початися після важких стресів, при високих нервово-психічних та інформаційних навантаженнях, хронічних захворюваннях внутрішніх органів, тяжких інфекціях, порушеннях гормонального фону і так далі.

Види випадіння волосся (алопеції) можуть бути різними. Можливо дифузне випадання (рівномірне по всій голові), можливо — у вигляді окремих вогнищ або гнізд.

Для того щоб повернути волоссю колишню густоту, силу і блиск, потрібно, перш за все, виявити причину, чому вони змінили свій зовнішній вигляд. А для цього потрібно звернутися до лікаря. Дерматологи, які займаються захворюваннями волосся, називаються трихолога. Трихолог обов’язково спочатку направить пацієнта на консультацію до лікарів інших спеціальностей і тільки після встановлення основного діагнозу почне лікування. Одночасно з лікуванням у трихолога пацієнт повинен лікувати своє основне захворювання, яке призвело до випадання волосся. Але іноді причину випадання волосся не вдається повністю з’ясувати навіть після обстеження. У таких випадках проводиться тільки безпосереднє лікування волосся.

Чи можна застосовувати димексид для поліпшення росту волосся

Офіційно в інструкції до димексиду зазначено, що він застосовується при осередкової алопеції. У цьому випадку димексид застосовується в нерозбавленому вигляді. Концентрований димексид робить значний подразнюючу дію на шкіру голови, викликаючи приплив до неї крові, тобто поліпшення постачання клітин шкіри живильними речовинами і киснем.

Крім того, димексид пригнічує активність вільних радикалів і сприяє поліпшенню обміну речовин в клітинах шкіри. Обидва ці властивості сприяють пожвавленню клітин шкіри в ураженій області, відновлення стану цибулин волосся, що і викликає поступове поліпшення росту волосся.

Але нерозбавлений димексид небезпечно застосовувати самостійно, краще це робити під наглядом лікаря, який перед початком процедур обов’язково проведе пробу на чутливість до цього препарату. Наносити димексид при гнезднойалопеції потрібно з великою обережністю за допомогою ватного тампона і в гумових рукавичках. Тампоном просто промокають вогнища облисіння двічі в день. Ні в якому разі не можна втирати димексид або масажувати шкіру — це викличе опік. Процедури проводять щодня протягом тривалого часу — від трьох місяців до півроку.

Якщо волосся просто рідшають

Це також складна проблема, вирішити яку можна тільки за допомогою трихолога. Після попереднього обстеження і лікування причини випадіння волосся трихолог призначає місцеве лікування, в тому числі в деяких випадках він може призначити і димексид.

Димексид для поліпшення росту волосся застосовують в розведенні. Цей препарат дуже добре розчиняється у воді, тому для лікування волосся застосовують його водні розчини. Концентрація розчину залежить від чутливості шкіри: чим більше тонка і чутлива шкіра, тим меншу концентрацію димексиду потрібно застосовувати. Зазвичай призначають 10-30% розчин. Для отримання 10% розчину до нерозбавленому димексиду додають воду з розрахунку 1:10.

Отриманий розчин наносять на корені волосся, злегка масажуючи шкіру, потім розподіляють його по всій довжині волосся, покривають голову поліетиленом і зверху бавовняною тканиною і залишають на півгодини. Голову мити після процедури не потрібно. Всього на курс лікування потрібно від 10 до 15 процедур. За призначенням лікаря курс можна повторити після невеликої перерви.

Чи є протипоказання для зовнішнього застосування димексиду

Як вже було сказано, цей препарат швидко всмоктується з поверхні шкіри в кров, тому може надавати загальний вплив на організм. У зв’язку з цим він має ряд протипоказань. Димексид можна застосовувати при порушенні функції печінки або нирок, ішемічної хвороби серця (у тому числі при стенокардії та після інфаркту міокарда), вираженому атеросклерозі (в тому числі після ішемічного інсульту), деяких очних захворюваннях (катаракті та підвищенні внутрішньоочного тиску — глаукомі), вагітності , годуванні дитини грудьми, у віці молодше 15 і старше 60 років, а також при підвищеній чутливості організму до цього препарату.

Димексид продається в аптеках за рецептом і це правильно, так як він має протипоказання для застосування, правильно оцінити які може тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.