Димексид для обличчя: допоможе позбутися від прищів і не тільки

Димексид — це лікарський препарат для зовнішнього застосування , який володіє протимікробними, протизапальними, знеболюючими властивостями, а також здатний розчиняти згустки крові. Тому він може застосовуватися при таких проблемах на шкірі обличчя, як вугрової висип, рани та забої.

Димексид при вугрової висипки на обличчі

Вугрової висип з’являється при гормональних порушеннях. Під дією гормонів в підлітковому і юнацькому віці міняються властивості шкіри. Так, шкірне сало змінює свій хімічний склад і стає в’язким, а поверхневі клітини шкіри починають швидко зроговілий і отшелушиваться.

відлущені клітини змішуються з в’язким шкірним салом і закупорюють вихід з сальних залоз, а потім покриваються пилом, брудом і мають вигляд чорних крапок — комедонов. Комедони щільно закривають вихід з сальної залози, що створює всередині закупореній простору всі умови для розмноження хвороботворних бактерій, коли їх стає достатньо багато, формується гнійник.

Для того щоб вилікувати вугровий висип призначається комплексне лікування, до складу якого може входити і димексид. Цей лікарський препарат для зовнішнього застосування випускається у вигляді рідкого концентрату з неприємним запахом у флаконах по 100 мл.

При нанесенні на шкіру димексид швидко проникає в її глибокі шари і частково всмоктується в кров, тому може надавати загальний вплив на організм. Він активно впливає на запальний процес, придушуючи його. Одночасно він надає антибактеріальну дію. В результаті зменшується кількість вугрів: вугри, в яких гнійник ще не сформувався, зникають без сліду, а вугри зі сформованим гнійників прориваються, і на їх місці утворюється скориночка.

Димексид добре розчиняється у воді і спирті, але він не розчинний у жирах. Крім того, цей препарат може значно збільшувати ефективність застосовуваних одночасно з ним лікарських препаратів, у тому числі збільшуються і їх побічні ефекти. Тому найчастіше димексид ні з чим не змішують, а для лікування вугрів застосовують його водні розведення.

Але при вугрової висипки іноді димексид застосовується разом з деякими антибіотиками, оскільки він підвищує чутливість до них збудників інфекції. Найчастіше з цією метою застосовується хлорамфенікол (левоміцетин). Іноді при лікуванні вугрової висипки димексид поєднують з іншими речовинами, наприклад, з медом.

Проба на чутливість шкіри до димексиду

Димексид — це лікарський препарат, який іноді викликає алергічні реакції та подразнення шкіри. Тому перед проведенням лікування лікар обов’язково призначить тест на чутливість шкіри до цього препарату.

З цією метою на внутрішню поверхню передпліччя наноситься невелика кількість димексиду, розведеного наполовину водою (50% розчину). Якщо після цього на шкірі не буде почервоніння, можна приступати до лікування. Але щоб не лікувати потім протягом тривалого часу опіки, всі процедури повинні проходити під наглядом лікаря.

Як правильно застосовувати

Для лікування вугрової висипки на обличчі застосовуються 30-10% водні розчини димексиду. Для цього концентрат розводять водою з розрахунку 1:3, 1:4, 1:5, або 1:10 (концентрація розчину призначається лікарем відповідно до типу шкіри). Після цього розведеним розчином змочують марлеву серветку і накладають на місця скупчення вугрів. Зверху накладають поліетилен, а ще зверху — полотняну серветку і так залишають на 30 хвилин. Після процедури умиватися не потрібно. Всього на курс лікування потрібно від 10 до 15 щоденних процедур.

Ось ще один рецепт з димексидом для лікування вугрового висипу: дві склянки мінеральної води, чайна ложка меду, столова ложка димексиду. Все ретельно перемішати, змочити марлеву серветку, скласти її в декілька шарів і прикласти на уражену ділянку шкіри обличчя. Таких процедур також буде потрібно від 10 до 15.

Рецепт для лікування вугрового висипу, до складу якого входять димексид з антибіотиком: готуємо рекомендовану лікарем концентрацію димексиду, потім додаємо туди 500 мг хлорамфеніколу у вигляді розчину для ін’єкцій, змочуємо серветку і прикладаємо до місця скупчення вугрової висипки.

Всі вищеперелічені рецепти можуть застосовуватися тільки за призначенням та під наглядом лікаря.

Ні в якому разі не можна змішувати димексид з маслами, так як він не розчиняється в маслі і може накопичуватися у вигляді концентрованого розчину, викликаючи роздратування і навіть опік.

Розчини димексиду можна також використовувати для лікування забитих місць і ран на обличчі. У цьому випадку димексид зменшує набряк тканин, сприяє швидкому розсмоктуванню синців і загоєнню ран.

Димексид може з успіхом застосовуватися при лікуванні вугрової висипки, але тільки за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.