Дифузна мастопатія — вражає всю молочну залозу

Дифузна мастопатія характеризується утворенням кіст, доброякісних ущільнень і болями в грудях. На відміну від звичайної мастопатії, дифузна мастопатія може вражати всю молочну залозу, а не певні її ділянки. Хоча точна причина розвитку дифузної мастопатії не ясна, фахівці припускають, що це пов’язано з гормонами, які виробляють яєчники — естрогеном і прогестероном.

Кісти, що з’являються при дифузній мастопатії, можуть змінювати свій розмір під час менструального циклу; найчастіше вони виникають в періоди гормональної нестабільності. Кісти можуть бути одиничні або множинні, щільні або наповнені рідиною. Незважаючи на те, що вони є доброякісними, лікарі розглядають кісти як потенційно ракові утворення і уважно стежать за їх ростом і будь-якими змінами, які з ними відбуваються.

Різні типи мастопатії, за різними даними, є у 30-60% жінок.

Симптоми дифузної мастопатії

Найпоширенішими симптомами дифузної мастопатії є вузлики і біль у грудях. Біль посилюється незадовго до початку місячних і слабшає після їх закінчення. Груди стає хворобливою, збільшується, важчає; в деяких випадках пацієнтки також відчувають дискомфорт під пахвами. Вузлики можуть збільшуватися перед місячними, а потім зменшуватися. У деяких жінок ці симптоми супроводжуються виділеннями із сосків. Незалежно від того, прозорі ці виділення, каламутні і / або криваві, при їх появі потрібно негайно звертатися до лікаря. У переважній більшості випадків все це — симптоми мастопатії, а не раку, однак рак молочної залози настільки небезпечне захворювання, що краще проходити обстеження кожного разу, коли у вас з’являються підозри на нього, ніж втратити можливість почати лікування на ранній стадії.

Діагностика дифузної мастопатії

У більшості випадків жінка сама виявляє у себе в грудях ущільнення і звертається до лікаря. Часто при дифузній мастопатії груди стає особливо чутливою і трохи збільшується в розмірі за 7-10 днів до початку менструації; після менструації ці супутні мастопатії симптоми зникають або, принаймні, стають значно менш вираженими.

Коли жінка звертається з такими скаргами до лікаря, він в першу чергу проводить медичний огляд. При дифузній мастопатії вузлики у грудях, як правило, добре прощупуються. Відрізнити при цьому кісту з рідиною всередині від звичайного ущільнення тканини неможливо.

Далі, що поставити точний діагноз, проводиться ультразвукове дослідження чи аспірація кісти. Якщо при аспірації виявляється, що всередині кісти міститься кривава рідина, потрібно провести біопсію.

Лікування

У більшості випадків при дифузній мастопатії не потрібно лікування. Деяким пацієнткам лікарі рекомендують обмежити споживання кофеїну і знизити загальну кількість споживаних калорій. Для полегшення симптомів може бути призначений прийом вітамінів, зокрема, вітаміну Е. Якщо одним із симптомів дифузної мастопатії є біль і / або відчуття тяжкості і сильного дискомфорту в грудях, рекомендують приймати знеболюючі і носити спеціальний підтримуючий бюстгальтер. Крім того, лікар може призначити прийом синтетичних андрогенів, однак через велику вірогідність появи небажаних побічних ефектів цей метод лікування застосовується рідко.

Ускладнення

Імовірність того, що кісти, що з’являються при дифузній мастопатії, стануть злоякісними утвореннями, дуже мала. Насправді, деякі лікарі кажуть, що ризик розвитку раку у жінок з мастопатією не більше, ніж у жінок, що не мають цього порушення. Тим не менш, якщо у вас в грудях виявили кісти, слід регулярно проходити медичне обстеження, щоб вчасно помітити їх можливі зміни і вжити відповідних заходів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.