Дифлюкан: ще одні ліки від молочниці

Дифлюкан — це протигрибковий засіб з підкласу похідних триазолу. Медикамент випускається у вигляді таблеток для перорального прийому, порошку для приготування суспензії, а також розчину для внутрішньовенного введення. Активним компонентом дифлюкана є флуконазол. Таблетки містять 50, 100, 150 або 200 мікрограмів флуканозала, а також наступні неактивні речовини: мікрокристалічна целюлоза, двозаміщений фосфат кальцію, повідон, натрію кроскармелоза і стеарат магнію.

Склад препарату

До складу порошку для суспензії входить 350 або 1400 мікрограмів флуконазолу, а також сахароза, цитрат натрію дигідрат, ангідрид лимонної кислоти, бензоат натрію, діоксид титану, кремній колоїдний, ксантанова смола і смакова добавка.

В одному мілілітрі розчину дифлюкана для ін’єкцій міститься 2 мікрограма флуконазолу і 9 мікрограмів хлориду натрію або 56 мікрограмів декстрози. рН варіюється від 4.0 до 8.0 в розчині з хлоридом натрію до 3.5-6.5 в розчині з декстрозою.

Побічні ефекти

Слід звернутися на екстреною медичною допомогою, якщо незабаром після прийому Дифлюкану пацієнт помітить у себе наступні ознаки алергічної реакції: кропив’янка, утруднене дихання, набряки на обличчі, губах, язиці або в горлі.

При появі таких побічних ефектів, як нудота, біль у животі, незначне підвищення температури тіла, відсутність апетиту, темний колір сечі, шкірні висипання, свербіж, незвичайна і безпричинна слабкість, потрібно зателефонувати своєму лікарю.

Крім того, у дифлюкана бувають такі побічні ефекти, як головний біль, пронос та / або запаморочення. Вони, як правило, проходять швидко і не потребують медичного втручання.

Перш ніж почати прийом дифлюкана, повідомте лікаря, якщо у вас колись була алергічна реакція на будь протигрибкові препарати; рекомендується також повідомити йому про будь-яких інших алергіях, не тільки на ліки. Якщо у вас є порушення роботи печінки, нирок і серця, обов’язково скажіть про це лікареві.

Дифлюкан призначають для лікування наступних захворювань

Вагінальний кандидоз (вагінальна грибкова інфекція, викликана дріжджовим грибком з роду Кандіда)

 • Кандидоз ротоглотки і стравоходу. Недавні дослідження також підтвердили ефективність Дифлюкану як засобу лікування кандидозу сечовивідних шляхів, перитоніту, системних кандидозів, включаючи кандидемію, дисемінований кандидоз, а також пневмонію
 • Криптококовий менінгіт
 • Дифлюкан іноді прописують для профілактики кандидозу у пацієнтів, яким належить пересадка кісткового мозку, а також тим, хто проходить цитотоксичну хіміотерапію і / або променеву терапію
 • Зверніть увагу

  Більшість людей добре переносять прийом дифлюкана. Однак у деяких пацієнтів, особливо при таких серйозних основних захворюваннях, як СНІД і рак, після прийому цього препарату можуть з’явитися порушення гематологічної та ниркової функції. Дані клінічних досліджень з цього приводу поки не зовсім точні.

  Дифлюкан у вигляді таблеток або суспензії можна приймати з їжею або між прийомами їжі в будь-який час дня. Внутрішньовенне введення препарату також допускається в будь-який час доби. Дифлюкан справляється з інфекцією за кілька днів, а симптоми, як правило, починають слабшати протягом доби. Повністю вони пройдуть через 3-4 дні. Якщо симптоми зберігаються через кілька днів після початку прийому Дифлюкану, слід поговорити з лікарем.

  Якщо ви випадково приймете велику дозу дифлюкана, ніж вам було наказано, також зверніться за порадою до лікаря. У разі якщо після перевищення дози у вас з’явилися виражені симптоми алергічної реакції на препарат, викличте швидку допомогу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.