Дифлюкан проти молочниці: ефективний препарат

загрузка...

Дифлюкан сьогодні вважається одним із самих ефективних протигрибкових препаратів, які застосовуються при лікуванні молочниці. Зручність його застосування полягає і в тому, що для того, щоб позбавитися від молочниці, дифлюкан достатньо прийняти всього один раз.

Як впоратися з молочницею

Молочниця (вагінальний кандидоз) є грибковим захворюванням і викликається дріжджоподібними грибками роду Кандіда. Ці грибки є звичайними мешканцями слизових оболонок статевих органів і в звичайних умовах захворювання не викликають. Але як тільки знижується імунітет, тут же з’являються і ознаки молочниці — печіння та свербіж в області статевих органів і білі творожистие нальоти на них.

Для того щоб впоратися з молочницею, одних протигрибкових препаратів мало, необхідно провести і загальнозміцнюючу лікування, в тому числі приймати вітамінно-мінеральні комплекси, засоби, що зміцнюють імунітет. Ну а протигрибковий лікування найкраще проводити препаратами, що містять флуконазол. Одним з таких препаратів є дифлюкан, що випускається французькою фармацевтичною компанією «Пфайзер ПГМ» в капсулах, порошку для приготування суспензії та в розчині для внутрішньовенного введення.

Як правильно приймати дифлюкан при молочниці

Дифлюканом можна лікувати багато грибкові захворювання, в тому числі і генералізований кандидоз — поразка грибками роду Кандіда всіх органів і систем. Для лікування вагінального кандидозу, тобто молочниці, випускаються капсули Дифлюкану по 150 мг. Досить прийняти одну капсулу, щоб звільнитися від молочниці. Але в деяких випадках при зниженому імунітеті і наполегливому перебігу молочниці дифлюкан приймають раз на місяць до тих пір, поки не з’явиться стан стійкої ремісії. Зазвичай це займає від чотирьох місяців до року.

Після одноразового прийому Дифлюкану зменшення проявів молочниці з’являється не раніше, ніж через добу, а її остаточне зникнення наступає через кілька днів. Якщо протягом тижня ознаки молочниці не пройшли, то необхідно звернутися до лікаря.

Деяким хворим потрібна і більш часте його застосування. Але потрібно пам’ятати, що протигрибковий препарат дифлюкан має досить багато побічних ефектів і протипоказань для застосування, тому його повинен призначати тільки лікар після попереднього лабораторного обстеження. При цьому лікування Дифлюканом можна провести до отримання результатів лабораторних досліджень, але після їх отримання у випадку необхідності проводиться додаткове лікування. Це необхідно робити тому, що в деяких випадках (правда, досить рідкісних) молочниця викликається штамами грибків роду Кандіда нечутливими до Дифлюканом. У такому випадку потрібне лікування іншими протигрибковими препаратами.

Протипоказання для прийому

Прийом дифлюкана протипоказаний:

 • при підвищеній чутливості до компонентів препарату;
 • при одночасному прийомі деяких лікарських препаратів, що впливають на серцевий ритм (наприклад, цизаприду);
 • при вагітності і в період лактації;
 • З обережністю слід застосовувати дифлюкан при порушенні функції печінки і при важких серцево-судинних захворюваннях з порушеннями серцевого ритму.

  Побічні ефекти

  У більшості випадків одноразовий прийом дифлюкана добре переноситься, проте, при його прийомі можуть виникати такі побічні ефекти:

 • з боку органів травлення — нудота, пронос, болі у верхній частині живота, діарея, здуття живота, зміна смаку, порушення функції печінки, токсичний гепатит;
 • з боку центральної нервової системи — головний біль, запаморочення, судомна готовність;
 • з боку кровотворення — зменшення в периферичній крові числа лейкоцитів, в тому числі зернистих (супроводжується зниженням імунітету) і тромбоцитів (супроводжується схильністю до кровотеч);
 • реакції з боку шкіри, у тому числі алергічні — висип на шкірі самого різного характеру, в тому числі у вигляді кропивниці, набряк Квінке, анафілактичний шок, випадання волосся;
 • інші побічні реакції — порушення серцевого ритму, підвищення рівня холестерину в крові, зниження калію в крові (може супроводжуватися порушенням серцевої діяльності).
 • При передозуванні дифлюкана посилюються всі побічні ефекти, при дуже значному передозуванні можлива поява психозу з галюцинаціями і маренням. У такому випадку рекомендується промити шлунок та прийняти активоване вугілля. При важкому стані викликати швидку допомогу: подальше лікування потрібно буде проводити в стаціонарі.

  У переважній більшості випадків дифлюкан відмінно справляється з молочницею.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.