Дифлюкан — інструкція: вивчаємо призначення і дозування

Дифлюкан можна приймати як з їжею, так і самостійно, в будь-який час дня. Зазвичай для повного лікування грибкової інфекції потрібно кілька днів — хоча симптоми грибкового захворювання можуть зникнути в перші ж двадцять чотири години після прийому Дифлюкану, для гарантії успішного лікування може знадобитися тривалий прийом препарату.

Дифлюкан (діюча речовина — флуконазол) — протигрибковий агент з групи синтетичних триазолів. Основні показання до прийому препарату:

 • Генітальний кандидоз (молочниця, інфекція піхви, викликана грибками роду кандида, у жінок і баланіт, запалення голівки статевого члена, у чоловіків).
 • Орофарингеальний або езофагеальний кандидоз (ураження грибковими колоніями стравоходу і глотки), а також грибкові інфекції сечовивідних шляхів, черевної порожнини.
 • Системний кандидоз (у тому числі кандидемія, дисемінований кандидоз).
 • Криптококовий менінгіт.
 • Крім того, дифлюкан може застосовуватися для профілактики грибкових захворювань в тих випадках, коли імунна система ослаблена якими процедурами (наприклад, хіміотерапією або променевою терапією) і існує ризик повернення захворювання.

  Можливі побічні ефекти дифлюкана

  Припинити прийом препарату необхідно при виявленні перших ознак алергічної реакції — висипи на шкірі, утруднення дихання, опухання обличчя, губ, язика, горла. При появі наступних побічних ефектів дифлюкана необхідно звернутися за медичною допомогою:

 • Нудота, біль у животі, підвищення температури, втрата апетиту, зміна кольору сечі на більш темний, жовтяниця (пожовтіння шкіри або білків очей);
 • Лихоманка, озноб, ломота в тілі, симптоми застуди / грипу;
 • Червона, лущиться шкіра, висип на шкірі;
 • Нетипова слабкість, постійна поява синців, погана згортання крові
 • Дозування препарату для дорослих

 • Одна доза
 • Вагінальний кандидоз (молочниця)

  Рекомендована доза Дифлюкану для лікування молочниці — сто п’ятдесят міліграмів препарату один раз перорально.

 • Кілька доз
 • Оскільки абсорбція дифлюкана при пероральному прийомі дуже швидка, щоденна доза препарату однакова для будь-яких його форм (таблеток, суспензії). Як правило, на перший день лікування рекомендується подвійна доза препарату для швидкого досягнення максимальної концентрації діючих речовин дифлюкана в плазмі.

  орофарингеальний кандидоз

  Рекомендована доза Дифлюкану для лікування орофарингеального кандидозу — двісті міліграмів препарату в перший день лікування і сто міліграмів препарату щодня протягом всього подальшого курсу лікування. Як правило, всі симптоми орофарингеального кандидозу при лікуванні Дифлюканом зникають через кілька днів, але тривалість курсу лікування повинна становити мінімум два тижні для запобігання повторного захворювання.

  езофагеальний кандидоз

  Рекомендована доза Дифлюкану для лікування езофагеального кандидозу — двісті міліграмів препарату в перший день лікування і сто міліграмів препарату щодня протягом всього подальшого курсу лікування. Залежно від реакції організму на лікування щоденна доза препарату може бути збільшена до чотирьохсот міліграмів. Мінімальна тривалість курсу лікування Дифлюканом при езофагеальном кандидозі — три тижні (два тижні після зникнення симптомів захворювання).

  Системні форми кандидозу

  Для лікування будь-яких форм системного кандидозу (дисемінований кандидоз, кандидемія і так далі) оптимальне дозування препарату і тривалість курсу лікування визначається у кожному конкретному випадку (щоденна доза Дифлюкану може досягати чотирьохсот міліграмів).

  Грибкові інфекції сечовивідних шляхів: Для лікування захворювань сечовивідних шляхів, викликаних грибковими мікроорганізмами роду кандида, рекомендоване дозування препарату становить п’ятдесят-двісті міліграмів дифлюкана щодня.

  Криптококовий менінгіт

  Рекомендована дозування дифлюкана для лікування гострого криптококового менінгіту — чотириста міліграмів препарату в перший день лікування і двісті міліграмів препарату щодня протягом усього курсу лікування. Залежно від реакції організму щоденна дозування дифлюкана може бути збільшена до чотирьохсот міліграмів. Рекомендована тривалість курсу лікування криптококового менінгіту — десять-дванадцять тижнів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.