Дифлюкан або флюкостат — вибирає сам пацієнт

загрузка...

Дифлюкан і флюкостат — це торгові назви одного й того ж лікарського засобу — флюконазолу. Ці лікарські препарати випускаються різними фармацевтичними компаніями, але, по суті, нічим не відрізняються, крім ціни: дифлюкан випускається французькою компанією Пфайзер і коштує в кілька разів дорожче вітчизняного препарату Флюкостат.

Як діє флуконазол

Флюконазол — це ефективний протигрибковий лікарський препарат широкого спектру дії. Він пригнічує синтез деяких життєво необхідних речовин у клітинах грибів, що призводить до їх загибелі. Чутливість до флуконазолу проявляють грибки роду Candida, грибки, що викликають ураження шкіри (висівкоподібний лишай, епідерміфітію стоп, грибкові ураження нігтів і так далі), а також глибокі мікози (мікроспорію, трихофітію) і криптококоз.

Показання та протипоказання для застосування Дифлюкану і Флюкостат

Показання та протипоказання для призначення Дифлюкану і Флюкостат однакові. Їх рекомендується призначати при різних грибкових інфекціях, спричинених чутливими до флуконазолу збудниками. Рекомендується застосовувати ці препарати і для профілактики грибкових захворювань у хворих зі зниженим імунітетом, наприклад, в онкологічних хворих після проведення хіміо-і променевої терапії або у хворих на СНІД.

Протипоказано застосовувати дифлюкан і флюкостат при індивідуальній непереносимості флуконазолу та допоміжних речовин, що входять до складу цих препаратів, одночасному застосуванні лікарських препаратів, що викликають порушення серцевого ритму (наприклад, цизаприду — препарату, що підвищує моторику шлунково-кишкового тракту і має побічний ефект у вигляді порушення серцевого ритму), вагітності (крім загрозливих для життя грибкових інфекцій), годуванні дитини грудьми.

З обережністю ці препарати застосовують при порушеннях функції печінки і нирок, порушеннях серцевого ритму, одночасно з препаратами, що виявляють токсичну дію на печінку.

Дифлюкан і флюкостат добре переносяться, але можуть викликати й однакові побічні ефекти. Це головний біль, запаморочення, судоми, нудота, блювання, біль у животі, пронос, здуття живота, порушення смаку, порушення функції печінки (у тому числі гепатит і некроз печінки), порушення з боку крові (зниження кількості лейкоцитів, тромбоцитів), алергічні реакції, облисіння, порушення серцевого ритму.

Лікарські форми

Французька фармацевтична фірма Пфайзер випускає флуконазол під торговою назвою дифлюкан в капсулах, у вигляді порошку для приготування суспензії і у вигляді розчину для внутрішньовенного введення. Капсули по 50 мг випускаються по сім, по 100 мг — по дві і по 150 мг — по одній капсулі в упаковці. Порошок для приготування суспензії для прийому всередину також випускається різний: по 50 і по 200 мг флуконазолу в 5 мл готової суспензії. Розчин для внутрішньовенного введення випускається у флаконах по 25, 50, 100 і 200 мл у флаконах. 1 мл розчину дифлюкана містить 2 мг флуконазолу (0,2% розчин).

Вітчизняна фармацевтична фірма Фармстандарт випускає флуконазол під торговою назвою флукостат. Різноманітність випускаються лікарських форм у цієї фірми менше, ніж у фірмі Пфайзер. Капсули випускаються по 50 мг (сім капсул в упаковці) і по 150 мг (1 капсула в упаковці). Випускається також розчин для внутрішньовенного введення 0.2% у флаконах по 50 мл по одній штуці в упаковці (1 мл розчину містить 2 мг флуконазолу).

Допоміжні речовини, що містяться в капсулах дифлюкана і Флюкостат однакові, є лише невелике розходження в складі капсул.

Висновок: різниця між Дифлюканом і Флюкостат полягає тільки в тому, що дифлюкан випускається в капсулах більш різноманітною дозування, а також у вигляді порошку для приготування суспензії для прийому всередину. В іншому ж ці препарати абсолютно ідентичні.

Ціни

А от ціни на ці препарати різняться значно. Так, сім капсул по 50 мг дифлюкана стоять більше 800 рублів, тоді як флюкостат в такій же лікарській формі коштує менше 300 рублів. Одна капсула 150 мг дифлюкана коштує близько 400 рублів, така ж капсула Флюкостат — трохи більше 150 рублів.

Різниця суттєва, при тому, що препарати ідентичні і надають однакову дію на організм. Не останню роль при цьому відіграє реклама, а також активна робота представників західних фармацевтичних компаній, які просувають свої товари на російському фармацевтичному ринку, особливо, серед лікарів. Так що вибір, який саме препарат купити в аптеці залишається за хворим. А лікуючий лікар повинен роз’яснити хворому, чи є відмінність між цими препаратами.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.