Диферелін — протипухлинний засіб

загрузка...

Диферелін — це препарат, який використовується для лікування раку простати, а також іноді — ендометріозу, жіночого безпліддя і міоми матки. Найбільш часто його використовують, що уповільнити поширення раку простати і його метастазів на пізніх етапах розвитку захворювання.

Дія препарату

У більшості випадків для розвитку раку простати необхідний тестостерон, гормон, який виробляється в яєчках і підшлунковій залозі. Вироблення тестостерону, в свою чергу, стимулює виробляється в гіпофізі лютеїнізуючий гормон. Диферелін знижує вироблення гормону, що призводить до зниження рівня тестостерону. Це може трохи зменшити пухлину або сповільнити її зростання. Завдяки дії дифереліну на гіпофіз, його, хоча і значно рідше, застосовують в терапії деяких важких захворювань у жінок.

Як приймають диферелін

Диферелін вводять внутрішньом’язово або підшкірно. В залежності від концентрації активних речовин у розчині і ступеня тяжкості захворювання, препарат вводять кожен місяць або кожні три місяці. Після ін’єкції пацієнт може відчувати певний дискомфорт в тому місці, куди вводили препарат. У деяких випадках, перш ніж робити ін’єкцію, вводять невелику дозу місцевого анестетика.

Тривалість лікування залежить від стану пацієнта. Курс лікування може тривати від декількох місяців до декількох років — до тих пір, поки диферелін допомагає контролювати рак.

Побічні ефекти

Кожен пацієнт реагує на препарати індивідуально. Повна відсутність побічних ефектів під час прийому дифереліну малоймовірно, оскільки це потужне ліки, що робить вплив на різні системи організму.

Найбільш часто у пацієнтів, що приймають диферелін, спостерігаються такі побічні ефекти:

 • Тимчасове збільшення пухлини. Це явище іноді називають спалахом пухлини. У перші кілька днів після першої ін’єкції дифереліну підвищується рівень тестостерону, і пухлина тимчасово збільшується. У пацієнта при цьому можуть посилитися болю в тілі, іноді спостерігається утруднене сечовипускання. Це нормально і лікарі часто попереджають пацієнта про це побічний ефект. Через кілька тижнів стан пацієнта покращується. Якщо цього не відбувається, поговоріть про це з лікарем.
 • Припливи спека і підвищене потовиділення часто зустрічаються у пацієнтів, які проходять курс лікування Диферелін. Якщо вони сильно вас турбують, попросіть лікаря порекомендувати ліки, які допоможуть з цим впоратися. Часто ці симптоми поліпшуються, якщо пацієнт обмежує вживання чаю, кави, нікотину і алкоголю.
 • Зниження лібідо і еректильна дисфункція. На жаль, під час лікування з цим мало що можна зробити, але лібідо і потенція зазвичай відновлюються після закінчення терапії.
 • Хворобливість і / або збільшення грудей. У деяких чоловіків під час лікування Диферелін розвивається гінекомастія — збільшується і стає незвично болючою груди.
 • Нудота, блювота і пронос — відносно рідкісні побічні ефекти дифереліну. У більшості пацієнтів вони проходять швидко; якщо ці симптоми зберігаються протягом тижня і більше, поговоріть з лікарем.
 • Остеопороз. Ризик розвитку остеопорозу підвищується при тривалому прийомі дифереліну. Як правило, лікар призначає пацієнтам регулярні обстеження для контролю над змінами кісткової тканини.
 • Крім цього, під час прийому дифереліну підвищується ризик розвитку діабету, захворювань серця і деяких інших захворювань. Однак користь від лікування в більшості випадків значно перевищує шкоду від побічних ефектів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.