Дід Мороз в житті дитини

Довірливі маленькі діти дивляться на життя широко розкритими очима і завжди готові повірити в чудо. Чудеса в їх житті бувають різні, але одна з найзначніших це Дід Мороз і його мішок з подарунками.

Малюки і молодші школярі з радістю пишуть листи Дідові Морозу з розповідями про своє хорошому поведінці і проханнями принести на Новий Рік ту чи іншу ігрушку.Правда, іноді діти просять не іграшки, а щось зовсім інше. Наприклад: собаку, одужання молодшого братика, живу конячку, повернути маму чи мир у всьому світі. У цьому випадку дорослим буває дуже важко. Не завжди можна виконати таке прохання, і не завжди можна пояснити, чому Дід Мороз не може дати їм такий подарунок на Новий Рік. Це загрожує сильним розчаруванням, дитина може навіть вирішити, що Дід Мороз злий або байдужий, раз не хоче допомогти йому знайти бажане. Але навіть у цьому випадку діти далеко не завжди перестають вірити в Діда Мороза.

Новорічний ритуал за участю білобородого старого в червоному каптані, що роздає подарунки, дуже давній. Багато століть діти вірили в Діда Мороза. А їхні батьки охоче експлуатували цю віру, постійно нагадуючи малюкам, що подарунки отримує лише той, хто добре себе вів у минулому році.

Це дуже гарна традиція. Крихти щиро вірять у казку і з нетерпінням чекають подарунків, солодощів, мандаринів.

Правда, деякі батьки замислюються про те, чи добре, що дитина (іноді навіть не дуже маленький) сліпо вірить у казку, адже в дорослому житті дуже важливо вміти відрізнити вигадку від реальності. Від цього може залежати здатність приймати правильні рішення, особливо у складних ситуаціях. І, в принципі, будуть праві.

Інші батьки можуть заперечити їм, що дитина живе в своєму дитячому світі, його погляд на світ відрізняється від погляду дорослих. І не потрібно квапити події, скоро і так все зміниться. Вони теж по-своєму матимуть рацію.

Як же вирішити цю суперечку, вигукне здивований читач. І теж буде прав. Будь-яка життєва ситуація завжди складніше, ніж теоретичні міркування, і тим більше складніше, ніж односкладові відповіді так чи ні. Розглянемо питання детальніше.

Мислення у дітей, особливо маленьких, до п’яти років, допонятійного (це означає, що вони сприймають навколишній світ як ціле, неподільне на окремі явища, поле). Лише в процесі навчання в школі допонятійного мислення поступово заміщається на понятійне, властиве дорослим.

Це означає, що діти ставляться некритично до багатьох речей і ситуацій, які дорослий піддав би критиці. Вони відносяться до всіх явищ свого життя як до даності, альтернативи якої не існує. До того ж, навіть якщо дорослій людині регулярно щось вселяти, навіть суперечить здоровому глузду, якась частина психіки все одно буде вірити, так як невнушаемих людей не існує. Вірять же багато дорослих в літаючі тарілки, будинкових, мару та інші аналогічні речі.

Старша дитина може почати сумніватися в існуванні Діда Мороза, але це якщо у нього технічний склад розуму, або він скептик по натурі. Творчо налаштовані маленькі особистості довго зберігають віру в бородатого старого по імені Мороз.

Чи варто руйнувати віру в Діда Мороза? Однозначної відповіді не існує. Але для маляти може стати великою травмою, якщо йому сказати, що це не казковий Дід, а Сидоров з батьковою роботи. Тому в кожному випадку потрібно підходити індивідуально. Крихт до п’яти років краще не розчаровувати в казці. Молодший школяр уже може сам здогадатися, що Діда Мороза не існує, ну а якщо дитина фантазер і вигадник, нехай вірить собі на здоров’я. Бути може настануть часи, коли він напише прекрасні казки, які буде читати весь світ.

Адже ми, дорослі, теж трохи віримо в Діда Мороза і десь в душі таємно сподіваємося на виконання наших найзаповітніших бажань. Правда замість іграшок ми вже просимо зовсім інші речі.

І нехай кожна дитина в Новий Рік обов’язково дочекається Діда Мороза. І нехай кожному малюку добрий старий знайде що-небудь у своєму великому мішку з подарунками.

З Новим Роком!

Олена Сібілева

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.