Діазолін — застосування: тільки при алергічних захворюваннях

Діазолін — це антигістамінний препарат, який пригнічує дію гістаміну — основного речовини, яка викликає алергічну реакцію. Тому застосовують його при різних алергічних захворюваннях або алергічних реакціях, що виникають, наприклад, при алергії на харчові продукти або лікарські речовини.

Як діє діазолін при алергії

Діазолін блокує сприйняття спеціальними рецепторами (нервовими закінченнями) гістаміну — основної речовини, яке сприяє виникненню алергічної реакції. Він виявляє протиалергічну дію, знімає свербіж, зменшує набряки і злегка заспокоює.

Після прийому внутрішньо діазолін швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, надходить у кров, а звідти в тканини. Проникає через плаценту і в жіноче молоко, але не робить негативного впливу на плід. Майже не проникає в головний і спинний мозок. Розкладається в печінці на продукти обміну і виводиться в основному нирками.

Діазолін при сінній лихоманці

Сінна лихоманка або поліноз (річний катар Бостока, пилкова алергія) — це алергічне захворювання, яке викликається пилком рослин. Основні прояви цього захворювання — ураження дихальних шляхів і слизової оболонки очей. Причиною сінної лихоманки є алергени пилку переноситися вітром рослин. Виділяють три групи таких рослин. Перша група — це дерева і чагарники (дуб, береза, тополя, платан). Пилок цих рослин викликає весняні полінози. Друга група — дикорослі рослини (пирій, костриця, тонконіг) та деякі злаки (жито, кукурудза) — вони викликають алергії пізньою весною і влітку і мають більш вираженими алергенними властивостями. Третя група — рослини з найбільш вираженими алергенними властивостями — це бур’яни (наприклад, амброзія, полин, лобода, коноплі).

Пилкові алергени складаються з білків і вуглеводів, вони присутні не тільки в пилку, але і в інших частинах рослин. Найчастіше поліноз виникає у людей, які мають спадкову схильність.

В основі полінозу лежать алергічні реакції негайного типу. При первинному зіткненні з алергеном в організмі виробляються антитіла до них, а при повторному — реакція антиген (пилок) — антитіло. Це призводить до активації клітин та виходу з них різних медіаторів, головним чином, гістаміну. В результаті дії гістаміну відбувається порушення функцій клітин тканин дихальних шляхів.

Виділяється під час алергічної реакції гістамін сприймається спеціальними рецепторами. Діазолін і інші антигістамінні препарати блокують здатність рецепторів сприймати гістамін, що і перериває (або зменшує) почалася алергічну реакцію. Перевага діазоліну полягає в тому, що дія його м’яке, він рідко дає побічні ефекти і майже не викликає сонливості. Це дозволяє хворим приймати діазолін і зберігати при цьому працездатність. Діазолін приймають по 1 таблетці три рази на день або по 2 таблетки два рази на день.

Діазолін при кропивниці і набряку Квінке

Кропив’янка і набряк Квінке також відносяться до алергічних реакцій негайного типу. Це захворювання, яке характеризується свербінням і раптовою появою на шкірі пухирів, схожих на ті, які утворюються від зіткнення з кропивою. Пухирі швидко, на очах збільшуються в розмірах, зливаються між собою, але можуть також швидко проходити.

Набряк може бути незначним і тоді кропив’янка виглядає як рожеві плями на шкірі. А може бути дуже значним, проникаючим углиб шкіри і підшкірної клітковини — набряк Квінке. Дуже небезпечно поширення такого набряку на шию і голосові зв’язки — це призводить до задухи.

Кропивниця може початися від укусу комах, від холоду, сонячного світла, може мати харчове або лікарський походження (алергія на харчові продукти або лікарські речовини).

У будь-якому випадку при такій алергічної реакції призначаються антигістамінні засоби. Якщо кропив’янка виражена і загрожує перейти в набряк Квінке, то призначаються лікарські препарати в ін’єкціях. При невеликій кропив’янці можна прийняти діазолін по таблетці 0,1 г 2 — 3 рази на день. Тривалість його прийому визначається лікарем.

Діазолін при бронхіальній астмі

Бронхіальна астма характеризується появою нападів ядухи з утрудненим видихом. Алергенами, що викликають напад бронхіальної астми, можуть бути збудники інфекції, домашній пил, тютюновий дим, пилок рослин, шерсть тварин.

Під час нападу бронхіальної астми відбувається спазм м’язів бронхів, набряк слизової оболонки бронхів і підвищене виділення бронхіального слизу. В результаті бронхи закупорюються, і починається напад задухи.

Діазолін, звичайно, застосовують при бронхіальній астмі у вигляді курсів лікування у складі комплексного лікування, але напад бронхіальної астми він не зніме, для цього потрібні інші препарати.

Діазолін досі активно призначається при різних алергічних захворюваннях.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.