Діазолін при вагітності: тільки за призначенням лікаря

Під час вагітності жодні ліки не може бути прийняте без призначення лікаря. Особливо важливо виконувати це правило в перші дванадцять тижнів вагітності (перший триместр), так як деякі цілком безпечні лікарські препарати можуть чинити негативний вплив на плід.

Як діє діазолін на організм вагітної жінки

При визначенні показань і протипоказань для прийому того чи іншого лікарського засобу під час вагітності основне значення має два чинники. Першим фактором є проходження лікарської речовини через такий бар’єр, як плацента, а другим — який чиниться їм вплив на плід.

Діазолін проходить через плацентарний бар’єр і може впливати (у тому числі і несприятливий) на плід. І тим не менше, багаторічна практика застосування діазоліну у вагітних практично не виявила негативного впливу цього препарату на плід. Безумовно, діазолін не варто приймати у перші 12 тижнів вагітності, коли йде закладка внутрішніх органів і тканин плоду. Після цього терміну при наявності показань лікар може призначити діазолін, але з великою обережністю.

Часто алергія є спадковою і мати передає її своїй дитині. Встановлено, що дитина може стикатися з алергенами ще під час внутрішньоутробного розвитку, тоді ж формується і підвищена чутливість до них. При повторних контактах з цією речовиною сенсибілізований організм відповідає алергічною реакцією.

Показання для прийому діазоліну під час вагітності

Алергія сьогодні є найпоширенішим захворюванням. Не щадить вона і вагітних жінок, але в цьому випадку організм жінки включає свої резервні захисні механізми — починає виробляти підвищену кількість глюкокортикоїдних гормонів, які часто призводять до повного зникнення проявів алергії.

Але відбувається це не завжди, в деяких випадках захисні механізми не спрацьовують і алергічні захворювання продовжують розвиватися, іноді навіть більш інтенсивно, ніж до вагітності. Саме в таких випадках жінці може знадобитися лікування.

Полінози (алергічні риніти і кон’юнктивіти, що розвиваються на пилок рослин), харчова і лікарська алергія, бронхіальна астма, нейродерміт, екзема — всі ці алергічні захворювання під час вагітності цілком можуть давати загострення.

Вагітність і бронхіальна астма

Так, одне із самих важких алергічних захворювань — бронхіальна астма найчастіше загострюється в місяці, коли живіт найбільше здавлює грудну клітку — в третьому триместрі, з 25 по 36 тиждень. За два тижні до пологів живіт зазвичай опускається, тому в кінці вагітності нападів може бути значно менше.

Безумовно, напади задухи під час вагітності негативно позначаються на стані дитини, адже він страждає від недоліку кисню. Тому сьогодні розроблені спеціальні схеми протирецидивного лікування бронхіальної астми на всьому протязі вагітності. Це комплексне лікування, яке включає в себе різні лікарські препарати, схема, дозування і час призначення яких розраховані так, щоб не нашкодити плоду і надати при цьому медикаментозну підтримку організму матері. У такі схеми входить і діазолін — вважається, що це найбільш безпечний препарат з м’яким дією.

Тим не менш, ні одна вагітна жінка не може почати приймати діазолін самостійно. Його призначають, виходячи із стану, як бронхо-легеневої системи, так і з результатів обстеження даної вагітності, тобто стану самої жінки і плоду. Самостійний прийом діазоліну не гарантує відсутність його несприятливого впливу на плід.

Вагітність та інші види алергій

Найчастішими проявами алергії є алергічний нежить і алергічний кон’юнктивіт. Найчастіше вони виникають у теплу пору року як реакція на пилок рослин. Такий стан називається поліноз або сінну лихоманку.

Знімати алергічні процеси, що виникають під час вагітності, звичайно ж, потрібно. Зробити це може тільки терапевт жіночої консультації, який має спеціальну підготовку з лікування вагітних жінок. Призначення, як правило, погоджують з алергологом.

Діазолін часто призначають при полінозу, оскільки він володіє м’якою дією, не викликає зайвої сонливості і практично не робить негативного впливу на плід. Тим не менше, і його лікарі призначають з обережністю і тільки в крайніх випадках. Жінці ж рекомендується тимчасово пожити в іншій місцевості, там, де немає цвітіння небезпечних трав.

Діазолін ® призначають також при шкірних проявах алергії у вагітних жінок — нейродермітах і екземі.

Не варто думати, що діазолін абсолютно безпечний при вагітності, просто алергічні захворювання теж небезпечні, тому з двох зол вибирається менше.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.